Son yıllarda finans sektöründe nerede ise dillere pelesenk haline gelen kredi notu puanı artık bankacılık sektörünün yanı sıra farklı pek çok sektörde de vadeli ve taksitli işlem yapmak isteyen kişilerin değerlendirilmesinde kullanılmaktadır. Peki, “findeks kredi notum kaç?” diye soranların kredi notu sorgulaması için kullanabilecekleri yöntemler nelerdir?

Findeks Kredi Notu Nedir?

Bankacılık işlemleri arasında yer alan kredi kartı, kredi paketleri ve kredili mevduat hesabı gibi kredili ürünleri kullanan kişilerin hem bu ürünleri kullanma sıklığı hem de ürünlerin ödeme düzenlerini temel alarak yapılan performans ortalamasına kredi notu / kredi puanı ya da kredi skoru adı verilmektedir. Sistemin sahibi Findeks internet sitesi olduğu için Findeks kredi notu adı ile anılmaktadır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Findeks kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen müşterilerine farklı kredi puanı sorgulama yöntemleri sunmaktadır. Bunlar Findeks internet sitesi üzerinden kişinin kendi kredi notu sorgulamasını kendisinin yapması, bankalardan kredi notu sorgulaması yapılması, SMS ile kredi notu sorgulama ve internetten kredi notu sorgulaması yapmaktır.

SMS İle Kredi Notu Sorgulama

Findeks üyeliği gibi işlemler ile uğraşmak istemeyen kişilere Findeks kredi notu sistemi SMS ile kredi notu öğrenme imkanı da sunmaktadır. Vodafone ve Turkcell hatta sahip olan kişiler SMS ekranından kimlik numarası ile doğum yıllarını aralarında bir boşluk bırakarak rakamlarla yazıp ardından 1122 numarasına SMS göndermeleri durumunda kredi notu ortalamalarını öğrenebilmektedir.