Findeks kredi notu sorgulaması sonucunda kişilerin sahip oldukları kredi notu ortalamasını öğrenmelerine izin verilir. Kredi notu sorgulaması sonucunda kredi notunu öğrenen kişi bu sayede daha kolay kredi onayı alabileceği şekilde başvuruda bulunma fırsatı yakalamaktadır.

Findeks kredi notu sorgulaması belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Ancak ilk kez kredi notu sorgulaması yapan kişilere sadeci bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz kredi notu sorgulaması yapma izni verilmektedir. Bu işlem sadece bir defaya mahsus olarak yapılmakta ve ilk kez kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere verilmektedir.

Sonrasında yapılan tüm sorgulamalar ücretlidir. Findeks kredi notu sorgulama ücreti olarak sorgulama başına 4,72 lira tahsil etmekte olup aynı zamanda daha fazla sorgulama yapmak isteyen kişi ve şirketlere yönelik olarak kredi notu sorgulama paketleri de oluşturmaktadır. Kredi notu sorgulamasının yanı sıra kredi notu danışmanlığı gibi farklı hizmetleri de içeren bu hizmetlerden yararlanılması durumunda paket fiyatı yükselde kredi notu sorgulama ücreti büyük oranda düşmektedir.