Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme işlemi özellikle bankaların kredi başvurularını değerlendirmek için temel aldığı kıstaslardan kabul edilmektedir. Bu sistemde ülkemizde bankacılık sektöründe yer alan tüm bankaların veri tabanları kullanılmakta olup bankalar üzerinden kredili ürün kullanan kişilerin hem bu ürünleri kullanma alışkanlıkları hem de ödeme düzenlerine göre performans ortalamaları belirlenmektedir.

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kredi notu sorgulama yapmaları yeterli olacaktır. Kredi notunun öğrenilmesi kişinin kredi başvurusundan onay almasını sağlaması açısından son derece önemlidir. Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin mümkün olduğunca not seviyelerini yukarıya çekmeleri gerekirken düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları da zorlaşmaktadır.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler ilk olarak Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapılması mümkündür. Bunun için Findeks üyeliği işlemlerini tamamlamanız ve sisteme kayıt olarak giriş yapmanız yeterlidir. Daha sonra açılan pencerede kredi notu sorgulaması linkini tıklayarak kredi puanı sorgulama işlemini tamamlarsınız. İlk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere Findeks internet sitesi üzerinden ücretsiz kredi notu öğrenme imkanı da tanınmaktadır.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bankadan kredi notunu öğrenmek kullanabileceğiniz ilk yöntemdir. Banka şubeleri üzerinden kimlik numaranız ile başvuruda bulunarak kredi notu sorgulaması yapabileceğiniz gibi bankaların internet şubesi üzerinden de kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Daha kolay olduğu için tercih edilen bu yöntemde internet şubesi kullanıcıları krediler bölümünden Findeks risk raporu linkini tıklaarak kredi notu ortalamalarını öğrenebilmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme 

Findeks internet sitesi üzerinden de kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Kredi notu sisteminin kurucusu olan Findeks kendi internet sitesi üzerinden müşteilerine kredi notu ortalamalarını öğrenme imkanı sağlamaktadır. Findeks üyeliği ücretsiz olup yine ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanma fırsatı da verilmektedir.

SMS Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise SMS ile kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmaktır. Bunun için Turkcell telefon operatörü ya da Vodafone telefon hattı kullanan kişilerin cep telefonlarının SMS bölümünden kimlik numarasını rakamlarla yazıp arada bir boşluk bırakarak 4 haneli doğum yılını da ekleyerek oluşturdukları mesajı 1122 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Banka Kredi Notu Hesaplama 

Bankaların internet şubesi üzerinden de krediler bölümüden kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Bu menüden seçilecek olan Findeks kredi risk raporu sonucunda kredi notu ortalaması tarafınıza iletilmektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi başvurularını değerlendirme sürecinde ilk değerlendirmeye aldıkları veri kredi notu ortalamasıdır. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi skoru puanlarını mümkün olan en yüksek seviyede tutmaları gerekir. Alınan önlemlere ve uygulanan kredi notu yükseltme taktiklerine rağmen notunu istediği seviyeye çekemeyen kişilerin ise kredi onayı alabilmek için bazı küçük noktalara dikkat etmeleri gerekir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Her bankanın kredilendirme kriterleri farklı olup bazı bankalar çok daha zor kredi kullandırırken bazı bankalarda ise kredi onayı daha kolay verilmektedir. Kredi notunun düşük olması durumunda kişinin dikkat etmesi gereken en önemli nokta kredi başvuru formu dolduracakları bankayı iyi tercih etmeleridir. En kolay kredi veren bankalar üzerinden yapılan başvurular kredi onayı alma şansınızı arttıracaktır. Yine kredi notu düşüklere kredi veren bankalar tarafından hazırlanan kredi paketlerine başvuruda bulunmak da önemlidir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme 

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Aktif Bank N Kolay Kredi Paketi 

Kredi notunun düşük olmasına rağmen N Kolay kredi paketi pek çok kişiye acil para ihtiyaçlarını karşılama konusnuda destek olmayı sürdürmektedir. Düşük kredi notuna kredi kampanyası düzenleyen banka yüksek kredi faiz oranları uygularken riskli kredi notu ortalaması olan kişilere dahi gelirleri ile orantılı başvuruda bulunmaları durumunda onay vermektedir.

Kredi Skoru Nedir?

Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi onayı almaları kesinlikle kredi skoru olarak ta bilinen not ortalamalarına bağlıdır. Kredi notu ya da kredi puanı olarak ta bilinen kredi skoru aslında Findeks sistemi üzerinden yapılan bir ortalama hesabıdır. Bu hesapta farklı değişkenler göz önünde bulundurularak kişinin not ortalaması belirlenmektedir. Hesaplamada değişkenler kullanıldığı için sıklıkla sistem tarafından kredi notu güncellemesi yapılmaktadır.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme 

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi Skoru Sorgulama 

Kredi skorumu öğrenmek istiyoum diyen kişilerin kullanabilecekleri 3 farklı kredi notu sorgulama yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks kredi notu sorgulama hizmetidir. Findeks internet sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilere ilk kez kredi notu sorgulaması yapmaları durumunda ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti de verilmektedir. Zaten kredi notunu ücretsiz öğrenmek isteyen kişilere sunulan tek hizmet budur. İnternetten kredi notu sorgulama hizmeti de dahil olmak üzere bundan başka hiçbir yöntem bulunmamaktadır.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme 

Findeks kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilere sunulan en kolay yöntem cep telefonundan kredi notu öğrenme yöntemidir. Ancak kısa mesajla kredi nout öğrenme işlemini gerçekleştirmek için mutlaka Turkcell ya da Vodafone cep telefonu hattı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Bu hatlara sahip olan kişilerin kısa mesaj bölümünden kimlik numarası ve doğum yıllarını yazarak oluşturdukları bu kısa mesajı 1122 numarasına göndermeleri yeterlidir.

Bankadan Kredi Notu Öğrenmek 

Bankadan Kredi Notu Öğrenmek

Bankadan Kredi Notu Öğrenmek 

Banka kredi notu öğrenme işlemi için bankaların internet şubesi hizmetinde yer alan kredile bölümünden Findeks risk raporu sorgulaması yapmanız ya da kimliğiniz ile şubeden şahsen başvuruda bulunmanız yeterlidir.

Ayrıca Kredi Notu üzerine aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.