Kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu kredi notu ortalamalarına bağlı olarak başvuruda bulunmalarıdır. Aksi halde kredi onayı alınması mümkün değildir. Kredi notu sorgulaması farklı pek çok kanal üzerinden yapılmakta olup kredi notu sorgulama ücreti de hangi kanalın tercih edildiğine bağlı olarak belirlenmektedir.

Findeks kredi notu sorgulama ücretsiz olarak ta yapılabilmekte olup ücretsiz kredi notu öğrenmek isteyen kişilere sadece ilk kez sorgulama yapılması halinde bu hizmetten yararlanma hakkı verilmektedir. Yani ilk kez kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin Findeks kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak yapılmakta olup ikinci kez yapılan sorgulamalarda ise 4,50 lira + KDV ücret talep edilmektedir.

Bunun haricinde ne yazık ki ücretsiz kredi notu öğrenilmesi mümkün değildir ve kredi notu sorgulaması için belirlenen ücretlerin tahsil edilmesi gerekir. Avea kredi notu sorgulaması ve Turkcell kredi notu öğrenme hizmetleri için 18 lira ücret talep edilmekte olup SMS ile kredi notu öğrenme ücreti çok daha yüksek olduğu için Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapılması mümkündür.