Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Ücretli Mi?

Findeks kredi notu sorgulama işlemi hakkında en çok sorulan soru bu işlemin ücretli olup olmadığı ile ilgilidir. Aslına bakarsanız Findeks kredi notu sorgulama işlemi ücretlidir. Ancak Findeks üyelik paketlerinden yararlanarak yıllık üyelik yapabilir ve bu işlemlerinizi düşük ücretlerle yapabilirsiniz. 

Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapmak çok kolaydır. Ancak bu işlemler için ücret ödemeniz gerekmektedir. Findeks platformuna girerek sadece kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde sistem sizden 4,72 TL ücret alacaktır. Eğer notlu risk raporu isterseniz yani hem kredi notunuzu sorgulamak hem de risk raporunuzu almak isterseniz bu durumda sizden 7 TL ücret tahsil edilecektir. Ancak Findeks üyelik paketleri sayesinde yıllık üyelik alarak her ay kredi notunuzu ve risk raporunuzu çok daha hesaplı şekilde öğrenmeniz mümkündür. Bu durumda uygun fiyatlarla bir pakete üye olabilir, her ay daha düşük ücretlerle kredi notunuzu takip edebilirsiniz.

Findeks kredi notunuzu Findeks platformundan öğrenirsiniz. Ancak bunun için Findeks platformuna üye olmanız şarttır. Yani önce Findeks platformuna T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu girerek üye olmalı daha sonra kredi notunuzu öğrenmek için belirli adımları izlemelisiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için geldiğiniz ekranda çok sayıda seçenek bulunur. Bu seçenekler varsayılan ayarlarda işaretli olarak gelir. Yani ekranda “Risk Raporunu da İstiyorum.” seçeneği işaretlidir. Bu yüzden ödemeniz gereken tutar öncelikle 7 TL olarak görünür. Ancak bu seçeneğin yanındaki kutudaki onayı kaldırdığınızda ve alt kısımda sadece kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi gösteren seçeneği işaretlediğinizde ödemeniz gereken tutar 4 TL + KDV şeklinde yani 4,72 TL şeklinde görünecektir. Bu sayede kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İsterseniz kredi notunuza dair belgeleri PDF şeklinde bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Bu bilgiler sizin cep telefonunuza SMS olarak gönderildiği gibi ayrıca e-posta adresinize de gönderilir.

Findeks üyelik paketleri, eğer kredi notunuzu sürekli olarak takip etmek istiyorsanız oldukça avantajlıdır. 4 farklı Findeks üyelik paketi vardır. Bunlar Findeks Klasik Üyelik Paketi, Findeks Gold Takipçi Üyelik Paketi, Findeks Gold Danışmanlık Üyelik Paketi ve Findeks Premium Üyelik Paketleridir. Bu paketleri yıllık olarak alırsınız ve ücretlerini aylık olarak ödersiniz. Findeks Klasik Üyelik Paketi aylık 5,71 TL’dir. Bu paketin içinde 12 aylık notlu risk raporu, 12 aylık izleme ve 12 aylık uyarı hizmeti bulunur. Findeks Gold Takipçi Üyelik Paketinin içinde tüm bu özelliklerin yanı sıra bir de 12 aylık takipçi hizmeti vardır ve fiyatı aylık 8,95 TL’dir. Findeks Gold Danışmanlık Üyelik Paketinin içinde yine klasik paketin içinde yer alan hizmetler vardır. Ancak takipçi paketindeki takip hizmeti yerine danışmanlık hizmeti bulunur ve fiyatı aylık 8,95 TL’dir. Bu hizmetten yılda üç kere yararlanmanız mümkündür. Findeks Premium Üyelik Paketinde klasik paketin içinde yer alan hizmetlerin yanı sıra hem 12 aylık takipçi hizmeti hem de yılda üç kez yararlanabileceğiniz danışmanlık hizmeti vardır. Fiyatı 14,07 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.