Daha önce KKB.com.tr adresinden yapılan kredi notu sorgulama işlemi, artık Findeks üzerinden yapılıyor.  Bankalardaki finansal durumunuzu gösteren kredi notunuz, 0 ile 1900 arasında bir değerdir. Çok riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olarak gruplandırılan kredi notları; herhangi bir kredi ya da kredi kartı talebinde bulunduğunuzda karşınıza çıkar. Kredi başvurusunda bulunmak ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması için, gelir durumunuz iyi de olsa, kredi notunuz düşükse, kredi başvurunuz genellikle olumsuz sonuçlanır. Herhangi bir problem yaşamadan kredi kullanmak ya da kredi kartı kullanıcısı olmak istiyorsanız, kredi notunuzun yüksek olmasına özen gösterin. Birçok banka, 1400 puandan düşük kredi notuna sahip banka müşterilerinin kredi talebini olumsuz değerlendiriyor. Özellikle orta riskli ve çok riskli gruptaysanız, bir an önce kredi notunuzu yükseltmelisiniz. Kredi notunuzu bilmiyor musunuz? O zaman bir an önce Findeks adresinden kredi notu sorgulama yaparak kredi notunuzu öğrenin.

Acil nakit ihtiyacınız için kredi kullanmayı düşünüyor ya da taksitli alışveriş yapmak için kredi kartı kullanmak istiyorsanız, başvurularınızı gerçekleştirmeden önce kredi notunuzu öğrenmenizde yarar var. Başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanacağını, kredi notunuza bakarak tahmin edebilirsiniz. Eğer kredi notunuz 1600’un üzerindeyse ve düzenli bir geliriniz varsa ya da ipotek gösterebileceğiniz üzerinize kayıtlı taşınmaz malınız varsa bankalardan sorunsuz olarak kredi kullanabilirsiniz. Banka müşterilerinin risk derecelendirme notu olarak karşımıza çıkan kredi notu, finansal performansınızı göstermektedir. Kredi kullanıp kullanamayacağınızı ya da ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, Findeks kredi notu sorgulama yaparak işe başlayın. Bu not, yalnızca bankaların kredi verirken değil, emlak sektöründen iş yeri sahibine kadar birçok sektörde karşınıza çıkar. Yeni bir ev kiralamak ya da yeni bir iş yeri sahibi olmak istiyorsanız, kredi notunuz burada da karşınıza çıkacak. Özellikle son dönemde, emlak sektöründe, ev kiralamak isteyen müşterilerinin kredi notu oldukça önemli bir hale geldi.

Kredi notunuzun yüksek olması ve düşük olan kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız, bankalara hiçbir borcunuzun olmamasındansa, düzenli olarak kredi kullanıp borçlarınızı düzenli ödüyor olmanız çok daha avantajlıdır. Çünkü bankalardan düzenli olarak finansal işlem yapan banka müşterilerinin kredi notu, herhangi bir kredi kartı ya da kredi kullanmayan tüketicilere oranla daha yüksek olacaktır. Kredi notunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız, onu yükseltmek için bir banka hesabı açarak düzenli olarak bu hesaba para yatırabilir, bu hesapta cüzi miktarda da olsa para bulundurmanız, kredi notunuzun zaman içinde yükselmesini sağlar. Ayrıca bu hesaba otomatik ödeme talimatı vererek cep telefonu, elektrik, doğalgaz gibi faturalarınızın bu hesaptan ödenmesi; kredi ya da kredi kartı kullanıcısı olmasanız bile kredi notunuza olumlu etki edecektir. Tüm bunları yapmadan önce Findeks kredi notu sorgulama yapın ve kredi notunuzun riskine göre başvurunuzu yapın.