Findeks kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmakta olup bu yöntemlerin tümü için sorgulama yapmak isteyen kişilerin belirli bir tutarda ödeme yapmaları gerekmektedir. Findeks kredi notu öğrenme ücretsiz olarak ise sadece belirli şartlar altında yapılabilmektedir.

Yani ücretsiz kredi notu sorgulaması yapılması için sadece tek bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntem Findeks internet sitesi üzerinden sisteme üye olmak ve ardından ilk kez kredi notu sorgulaması yapmaktır. Yani kurumun kendi internet sitesi üzerinden sadece ilk kez yapılacak olan kredi notu sorgulamaları için ücretsiz Findeks kredi notu sorgulaması yapılmasına izin verilmektedir. İlk kez kredi notu sorgulaması yapan kişilerin bunu takip eden ikinci ve üçüncü sorgulamalar gibi sonraki her sorgulamada kredi notu sorgulama ücreti ödenmesi gerekir.

Ne yazık ki bunun dışında kredi notu sorgulama ücretsiz olarak yapılması mümkün değildir. Bu tip hizmet verdiklerini öne süren kredi notu sorgulama sitesi gibi benzeri oluşumların bunu başarması kesinlikle mümkün değildir. Çünkü kredi notu hesaplaması için bankalardan kullandığınız kredili ödemelerin düzeninin takip edilmesi gerekirken diğer sistemlerde bu bilgiye ulaşılması kesinlikle mümkün değildir.