Findeks Kredi Notu Öğrenme Ücreti

Findeks kredği notunuzu öğrenmek mi istiyorsunuz? Kredi notunuzu Findeks bilgilendirme platformu sayesinde çok ucuza öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu öğrenme ücreti hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

Findeks kredi notunuzu öğrenmeniz pek çok açıdan önemlidir. Çünkü kredi notunuz size ait önemli bilgiler içerir. Her şeyden önce kredi notunuz sizin ödeme alışkanlıklarınızın nasıl olduğu hakkında bilgi verir. Ayrıca sizin hesap ve borç durumunuz hakkında da olumlu ya da olumsuz göstergeler taşır. Yani borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğinizi, borçlarınıza sadik olup olmadığınızı gösterir.

Tüm bunların yanı sıra bankalardan yeni kredi alıp almadığınızı, kredi kartı ekstre borcuzun ne kadarını ödediğiniz ve buna benzer çok sayıda bilgiyi içerir. Kredi notunu kısaca tanımlamamız gerekirse bu notun sizin bankalarla aranızın nasıl olduğu konusunda size verilen bir not olduğunu söyleyebiliriz. Yani kredi notunuz düşükse bankalarla aranız kötü demektir. Kredi notunuz orta düzeydeyse bankalarla aranız şöyle-böyle demektir. Kredi notunuz yüksekse bankalarda aranız iyi demektir. Bankaların sizin kredi notunuza önem vermesinin sebebi budur.

Kredi Notunu Kim Belirler ?

Findeks platformu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulan ve vatandaşlara sunulan bir bilgilendirme platformudur. Bu platform sayesinde vatandaşlar kredi notlarını zahmetsiz bir şekile-de öğrenebilmektedirler. Üstelik Findeks platformuna hem tarayıcıdan hem de akıllı telefona indirilen mobil uygulamadan ulaşmak mümkündür. Yani kredi notunuzu öğrenmeniz hiç zor değildir. Ancak burada elbette teknolojinin rolünü yadsımamak gerekir. Bankaların dijital anlamda çok fazla genişleyebilmesinin öncelikli dayanağı teknolojidir.

Elimizdeki akıllı telefonlar ve kolayca erişebildiğimiz internet olmasa finansal anlamda konumumuzu takip etmemiz bu kadar kolay olmayacaktır. İçinde bulunduğumuz zamanda risk raporumuzu ve kredi notumuzu kolayca öğrenebilir ve bankalardan kredi talebinde bulunabiliriz. Hatta talep edeceğimiz kredi tutarını kredi notumuza bakarak belirleyebiliriz. Bu çok yararlı bir hizmettir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Var mı?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Findeks kredi notunuzu öğrenebilmeniz için Findeks websitesine girmeniz ve T.C. kimlik numaranız ile güncel cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bu bilgilerinizi girerek Findeks platformuna üye olmanız mümkündür. Ancak bu üyeliği sıradan bir üyelikmiş gibi algılamamanız gerekir. Çünkü ancak vatandaş bilgilerinizi girerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Yani bunu e-devlet sistemi gibi düşünebilirsiniz. Bilgilerinizin sadece size ait ve doğru olması gerekir. Ayrıca girdiğiniz cep telefonu numarasının da bankalarda kayıtlı cep telefonu numaranızla aynı olması şarttır. Zira sistem size doğrulama SMS’i göndermektedir. Ayrıca kişinin siz olduğunuzdan emin olmak için nüfus cüzdanı bilgilerinizi istemektedir.

Kredi Notu Sorgulama Ücreti Ne Kadar ?

Sisteme giriş yaptıktan sonra kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde sizden 4 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Bu ücreti sanal pos ile ve 3D güvenlik sistemi ile hesap kartınızı ya da kredi kartınızı kullanarak ödemeniz mümkündür. Ardından  kredi notunuza ait ayrıntılı bilgiler PDF şeklinde karşınıza gelmektedir. Bu bilgiler ayrıca e-posta ve SMS ile de size gönderilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.