Findeks kredi notu sorgulaması için kullanılabilecek yöntemlerden biri de Findeks kredi notu öğrenme mesaj yönteminden başvuruda bulunmaktır. Bunun için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

Turkcell Kredi Notu Sorgulama SMS 

Mesajla kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere yönelik olarak hizmet veren cep telefonu operatörleri arasında yer alan Turkcell aynı zamanda en çok tercih edilen kanallar arasında yer almaktadır. Turkcell kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden kimlik numarası ve doğum senelerini 4 haneli olarak yazdıktan sonra 1122 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır. Turkcell kredi notu sorgulama ücreti olarak ise bu mesaja karşılık 9 lira tahsil edilmektedir.

Avea Kredi Notu Sorgulama Mesaj

Avea Kredi Notu öğrenme işlemleri için de tıpkı Turkcell kredi notu sorgulaması yönteminde olduğu gibi cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden öncelikle kimlik numaranızı ardından da 4 rakamlı olacak şekilde doğum yılınızı girdikten sonra oluşturduğunuz bu kısa mesajı 1122 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Avea kredi notu öğrenme işleminde ödeyeceğiniz tutar 9 liradır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz iki yöntem bulunur. Bunlardan biri ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere sunulan Findeks ücretsiz kredi notu sorgulaması hizmetidir. Ancak bunun için mutlaka Findeks internet sitesi üzerinden ilk kez kredi notu sorgulaması yapılması gerekmektedir. İkinci yöntem ise Turkcell, Avea ve Vodafone gibi cep telefonu operatörleri üzerinden taksitle akıllı cep telefonu almak için başvuruda bulunmaktır. Bunun için bu firmalar kredi notu ortalaması sorgulaması yapılmakta olup bu şekilde de kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür.