Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan biride “Findeks kredi notu nasıl hesaplanır?” sorusudur. Kredi notu hesaplama işleminin kişinin kendisinin yapması mümkün değildir. Çünkü bu hesaplamanın yapılabilmesi için bankaların kayıtlarının incelenmesi gerekmekte olup bu hakka da sadece Findeks kredi notu sitemi sahiptir.

Findeks Kredi Notu 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken tek şey kredi notu sorgulaması hizmetlerinden yararlanmaktır. Findeks notu öğrenme hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin Findeks internet sitesi üzerinden not sorgulaması yapma imkanları bulunmakla beraber bankalardan kredi notu sorgu sorgulaması yapmaları da mümkündür. Bunun için banka internet şubesi kullanıcısı olmanız yeterlidir.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Findeks kredi notu sitesi üzerinden Findeks üyelik başvurusunda bulunarak işlemlerinizi yapmanız mümkündür. Findeks üyeliği ücretsiz olup üye ol linkini tıklayarak açılan sayfada sizden istenilen kişisel bilgilerinizi girmeniz ve ardından cep telefonuna gönderilen doğrulama kodunu yazarak onay vermeniz durumunda üyelik işleminizi tamamlamış olursunuz. Banka kredi notu sorgulaması ise bankaların şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunarak ya da bankaların internet şubesi üzerinden krediler kategorisinden yapılabilmektedir.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Kredi kullanmak için en az orta riskli kredi notu ortalaması olarak kabul edilen kredi notu 1300 seviyesine sahip olmak gelirken bu kişilerin yine de düşük kredi notuna kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır.