Mali değerlendirme açısından farklı alanlarda ve sektörlerde her geçen gün kullanım oranını arttırmaya devam eden kredi notu ortalaması için merak edilen konulardan biride “Findeks kredi notu kaç olmalı?” sorusudur. Kredi notu ortalaması arttıkça kişinin mali prestiji yükselirken düşük kredi notu ortalaması ise gerek kredi onayı alırken zorluk yaşanması gerekse de daha yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranları ile karşılaşılmasına neden olması açısından oldukça riskli bulunmaktadır.

Az Riskli Kredi Notu 

“Findeks kredi notu en az kaç olmalı?” sorusunun en mantıklı yanıtı kesinlikle az riskli kredi notu ortalamasıdır. Çünkü kişinin az riskli kredi notu puanı bulunması durumunda kredi onayı alması yine mümkün olarak kabul edilmektedir. Bunun içinde kredi notu ortalaması en az 1300 en fazla 1499 puan arasında olmalıdır. Bu durumda kişi az riskli kredi puanına sahip olarak kabul edilir.

Kredi Notu 1500 ve Üzeri 

Kredi notunun 1500 puan ve 1699 puan arasında olması durumunda ise iyi kredi notu ortalaması olduğu kabul edilir. Bu grupta yer alan kişiler kolay kredi onayı almakla beraber aynı zamanda düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kredi kullanma ayrıcalığına da sahiptir. En yüksek kredi notu ortalaması 1900 puan olarak hesaplanmakta olup kredi notu 1900 ve 1700 arasında olan kişilerin kredi notu ortalamaları çok iyi olarak kabul edilmektedir. Bu kişiler kolay kredi onayı alırken aynı zamanda indirimli ihtiyaç kredisi paketleri ile ödüllendirilmektedir.