Bankalar ile haşır neşir olan kişilerin son yıllarda en çok duydukları bankacılık terimleri arasında yer alan kredi notu kişinin kredi kullanma kapasitesini ortaya koyması açısından çok önemlidir. Kredi notu yüksek olan kişiler hem çok daha kolay bir şekilde kredi onayı alabilmekte hem de daha yüksek tutarlı kredi paketlerinden yararlanabilmektedir.

Findeks kredi notu hesaplama işlemi Findeks internet sitesi üzerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda bankaların internet siteleri üzerinden ve cep telefonu operatörleri aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bunun için belirli bir ücret talep edilmekte olup Findeks kredi notu ücreti ise seçilen yönteme bağlı olarak değişmektedir.

İlk kez kredi notu öğrenmek isteyen kişiler için Findeks internet sitesi üzerinden ücretsiz kredi notu öğrenme imkanı sunulurken ikinci kez yapılacak olan kredi notu sorgulama işleminde bu ücret 4.79 kuruştur. Ancak bu hizmeti cep telefonu operatörleri üzerinden satın almak isterseniz bu durumda ödeyeceğiniz ücret nerede ise ikiye katlanır. Örneğin Avea kredi notu sorgulama hizmeti sunmakta olup bu hizmetin karşılığı ise 9 liradır. Buna rağmen Avea kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin kimlik numarası ve bir boşluk bırakarak doğum senesini 1122 mesajına göndermesi yeterli olacaktır.