Kredi notunu yükseltmek hem kredi onayı alınması hem de daha düşük kredi faiz oranlarından yararlanılması açısından çok önemlidir. Kredi notu yüksek olan kişiler hem çok daha kolay bir şekilde kredi onayı alabilmekte hem de daha düşük kredi faiz oranlarından yararlanarak kredi kullanma fırsatı yakalamaktadır. Kredi notunun düşük olması ise ne yazık ki kredi kullanılamaması anlamına gelir. Yine kredi kartı başvurusu için de kredi notuna bağlı olarak karar verilmektedir.

Bu nedenle kredi notunun yükseltilmesi çok önemlidir. Findeks kredi notunu yükseltmek aslında sanıldığından çok daha kolaydır. Uzun vadede kredi notunu yükseltmek için ödemelerinizi düzenli yapmanız bile yeterlidir. Bankalardan kullandığınız ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilerin aylık ödemelerini zamanında ve tam olarak yatırmanız, kredi kartı ekstre borçlarınızı yine tam zamanında ve toplam ekstre borcu kadarını yatırmak ve kullanılan kredili mevduat hesaplarında yer alan borçlarınızı tam ödemeniz kredi notunuzu yükseltecektir.

Kısa vadede kredi notunu yükseltmek için ise mümküne varsa borçlarınızı kapatmanız çok büyük yarar sağlayacaktır. Kredi kartı borcu ya da kredi borcu gibi borç tutarlarının kapatılması halinde kredi riskiniz düşeceği için bunun paralelinde de kredi notunuz yükselecektir. Yani borç tutarınız azaldığı için kredi notunuz yükseltilir. Buna ek olarak kredi kartı limitini sonuna kadar kullanmak, hesap kesim tarihinden sonra ise kredi kartı borcunu tam olarak kapatmak ta kredi notuna olumlu yansımaktadır.