Findeks Klasik Üyelik Paketi, Findeks platformunda bulabileceğiniz ve yıllık olarak kayıt olabileceğiniz en ufak ve en ucuz pakettir. Findeks Klasik Üyelik Paketinin kapsamını ve fiyatını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Findeks Klasik Üyelik Paketi Findeks platformunda vatandaşlara sunulan uygun fiyatlı ve en ufak pakettir. Bildiğiniz gibi Findeks, kredi notu öğrenme, takip etme ve risk raporu alma platformudur. Türkiye’de hemen hemen her vatandaşın kredi notu vardır. Yaklaşık yüzde on birlik bir kesimin kredi notu yoktur. Bunun nedeni bu vatandaşların bankalardan hiç kredili bir ürün almamaları ve vadesiz hesaplarından hiç otomatik ödeme talimatı vermemeleridir. Bu yüzden bu kesimin kredi notu hiç oluşmamıştır. Ancak kalan vatandaşların tümünün kredi notu vardır. Bu kredi notları Kredi Kayıt Bürosu (KKB)’nda saklanmaktadır.

Kredi Kayıt Bürosu hem Türkiye’deki herkesin kredi notunu muhafaza eder hem de bunları bankalarla ve şirketlerle paylaşır. Ayrıca Kredi Kayıt Bürosu, kurduğu Findeks platformunda herkesin kendi kredi notunu sorgulamasını, öğrenmesini ve takip etmesini sağlar. Findeks platformu işte bu amaçla Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulmuştur. Ayrıca bu platform sayesinde risk raporunuzu alabilir ve takipçi, not danışmanım, izleme gibi diğer hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Findeks platformunda kendi kredi notunuzu öğrenebileceğiniz gibi başkasının kredi notunuz da sorgulayabilirsiniz. Ancak elbette bu yöntemle istediğiniz herkesin kredi notunu sorgulamanız ve öğrenmeniz mümkün değildir. Kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin telefon numarasını girdiğiniz zaman o kişiye sistem tarafından SMS gönderilir. Eğer kişi bu SMS’i onaylarsa kişinin kredi notunu öğrenebilirsiniz. Findeks platformunda üst düzey güvenlik vardır.

Findeks platformunda kredi notu sorgulama işleminin ücreti 4,72 TL’dir. Notlu risk raporu öğrenme ücreti 7 TL civarındadır. Eğer bu işlemi yıl içinde iki ya da üç kere yapıyorsanız bu ücretler uygun olabilir. Ancak her ay kredi notunuzu ve risk raporunuz alma işlemi yapıyorsanız bu durumda Findeks üyelik paketlerinden yararlanmanız daha mantıklı olacaktır. Üstelik Findeks üyelik paketlerinin içerikleri herkesin gereksiniminin farklı olduğu göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bu paketler 4 adettir ve her birinin içeriği de fiyatı da farklıdır. Ayrıca bu fiyatlar oldukça uygundur. Findeks Klasik Üyelik Paketi en ufak ve en ucuz pakettir. İçeriği de çok basittir.

Findeks Klasik Üyelik Paketi içinde Notlu Risk Raporu (12 Adet), İzleme (12 Ay) ve Uyarı Hizmeti (12 Ay) yer alır. Bu pakete üye olduğunuzda üyeliğini bir yıllık olarak yapılır. Ancak ücreti ay ay ödersiniz. Findeks Klasik Üyelik Paketine ayda 5,71 TL (KDV Dahil) ödersiniz. Bu ücret, her ay kredi notu sorgulama ve risk raporu alma işlemlerine ayrı ayrı verdiğiniz ücretlere göre çok daha uygundur. Findeks Klasik Üyelik Paketini Findeks platformuna girerek istediğiniz zaman alabilir ve üyeliğinizi başlatabilirsiniz.