Findeks Karekodlu Çek Raporu Nasıl Alınır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Findeks karekodlu çek raporu, Findeks tarafından sunulan bir hizmettir. Bu hizmeti almak için neler yapmanız gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Findeks karekodlu çek raporu almak kolaydır. Ancak bunun için elbette Findeks platformunu ve Findeks mobil uygulamasını nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Findeks, kredi notu sorgulama, risk raporu ve notlu risk raporu alma platformudur. Ancak bu sorgulamaların dışında verdiği pek çok hizmet vardır. Bunlardan bazıları kredi notu takibi ve not danışmanı hizmetleridir. Bunlara ek olarak bir de karekodlu çek raporu alma hizmeti vardır. Bu hizmet yenidir.

Findeks karekodlu çek raporu hizmeti, size çek düzenleyen kişi ya da kurum olduğunda ya da sadece elinize bir çek geçtiğinde ihtiyaç duyacağınız bir hizmettir. Bu yüzden karekodlu çek raporunun Findeks mobil uygulama üzerinden nasıl alındığını bilmenizde yarar vardır.

Karekodlu çekler 1 Ocak 2017’den itibaren kullanımı zorunlu olan çeklerdir. Artık çek defteri veren bankalar müşterilerine karekodlu çekler vermektedir. Karekodlu çeklerin yanı sıra Findeks mobil uygulamasının sunduğu Findeks karekodlu çek raporu hizmeti karşılıksız çek, sahte çek, dolaşımda olmayan çek ve benzeri olumsuz durumlara karşı çok işe yaramaktadır. Bu sayede size bir çek verildiğinde karekodu tarayarak rapor alabilir, çeki alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.

Findeks Karekodlu Çek Raporu Nasıl Alınır?

Findeks Platformuna Üye Olun

Findeks karekodlu çek raporunu alabilmeniz için öncelikle Findeks mobil uygulamasına bireysel olarak ya da ticarî işletme olarak üye olmanız şarttır. Ayrıca yapacağınız işlemler için Findeks hesabınızda bir miktar bakiye bulunması zorunludur. Çünkü Findeks üzerinde yapacağınız sorgulama işlemleri ücretlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Yurt dışı eğitim kredisi nasıl alınır? Hangi bankalar verir?
Findeks Mobil Uygulamasını İndirin

Findeks platformuna üye olduktan sonra karekodlu çek raporu almak için Findeks mobil uygulamasına ihtiyacınız vardır. Bu uygulamayı kullandığınız mobil cihaza göre App Store’dan ya da Google Play mağazasından indirebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şey Findeks mobil uygulamayı açarak hesabınıza giriş yapmaktır. Bu platform için oluşturduğunuz parola çok önemlidir. Bu parolayı unutmanız durumunda hesabınızı kurtarmak için pek çok işlem yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden parolanızı unutmayın.

Çek Raporu Kategorisine Girin

Findeks mobil uygulamasını açarak hesabınıza girdikten sonra Çek Raporu kategorisine girin ve yanında yeni ibaresi bulunan Karekodlu Çek Raporu kısmına tıklayın. Bunu yaptığınızda barkod okuyucu açılacak. Çekin karekodunu sarı çerçeve içine getirerek okutun. Bir süre sonra karşınıza çek ile ilgili bilgiler gelecektir. Bu bilgiler çek numarası, çek sahibinin adı ve çekin bağlı olduğunu hesabın bulunduğu bankadır.

Çek Raporunu Alın

Findeks size çekle ilgili özet bilgileri verdikten sonra ekranda almak istediğiniz Findeks karekodlu çek raporunun tutarını verir. Bu ödemeyi yapmak için hesabınızda bakiyeniz olmalıdır. Eğer bakiyeniz yoksa hesabınıza para yüklemeniz gerekecektir. Hesabınızda yeterli bakiye varsa Rapor Al butonuna tıkladığınızda çek raporu karşınıza gelir ve ücret hesabınızdan çekilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.