Son dönemlerin bankacılık alanında en büyük gelişimi olan Findeks ile nerdeyse artık tüm finansal geçmişinizi görebilmektesiniz. Ayrıca finansal işlemlerinizin hareketlerine göre Findeks tarafından atanan Kredi Notu puanı sayesinde ise bankalardan kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacagını kestirebilmektesiniz.

Findeks ile çek sorgulayın

Bilindiği üzere eskiden müşterilerden aldığınızın çekin güvenirliği çok önemli bir husustu yani çeki alınan firma güvenli firmamı daha önceden çeki yazılmış gibi konular için önceye bankaya çek bilgileri gönderilir daha sonra gün içersinde firma bilgileri gelirdi.

işte Findeks Kare Kod İle Çek Sorgulama ile bu dönem sona eriyor çünkü 09/08/2016 tarihli Resmi Gazete yayını ile çeklerin üzerinde karekodlu çek bilgi alanı zorunlu hale gelmiştir.Böylelikle tek bir işlem ile tüm çek bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Findeks ile çek sorgulama işlemi sonrasında çek sahibi firmanın borç, piyasa durumu gibi bilgilerede sorgulama sonrasında hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Findeks Kare Kod İle Çek Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Findeks çek sorgulama işlemi için öncelikle Android için buradan , İphone içinse buradan findeks uygulamasını indiriniz.

Adım 1

Telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı çalıştırınız ve çek üzerindeki karekodu okutunuz

Adım 2

Çek üzerindeki karekodu okuttuktan sonra çek ile tüm yapılan işlemler ve firmaya ait bilgiler ekrana gelicektir.

Findeks Karekod ile çek sorgulama işlemi sorgulama başına kullanıcında 0.71 tl +kdv olarak fiyatlandırmış isterseniz findeks’in 10 lu veya 50 lik paketlerini alarak daha çok sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Findeks Karekod ile 10 çek sorgulama paketi ücreti : 6 tl + kdv

Findeks Karekod ile 50 çek sorgulama paketi ücreti : 30 tl + kdv

şeklinde fiyatlandırılmıştır. Sizlerde artık tüm çek bilgilerine anında istediğiniz yerden tek bir işlem ile kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.