Findeks işlem ücretlerinin ne kadar olduğu Findeks platformu kullanıcıları tarafından çok merak edilmektedir. Bu yazımızda Findeks platformunda yapacağınız işlemler için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. 

Findeks platformu kredi notu sorgulama işlemi başta olmak üzere risk raporu alma, not danışmanlık hizmeti alma gibi pek çok işlemi yapabildiğiniz ve pek çok hizmeti alabildiğiniz bir platformdur. Bu platformda finans dünyasındaki konumunuzu öğrenmek için gerekli tüm sorgulamaları yapmanız ve tüm hizmetleri alabilmeniz mümkündür.

Findeks Platformunda Yapacağınız İşlemler Ücretlidir

Findeks platformuna üye olmak ve Findeks mobil uygulamayı indirmek ücretsiz olsa da bu platformda yapacağınız tüm işlemler ve platformdan alacağını tüm hizmetler ücretlidir. Ancak bu ücretler çok yüksek ücretler değildir. Ayrıca Findeks, bu platformda sık sık işlem yapanlar ve her ay kredi notunu kontrol edenler için Findeks üyelik paketleri oluşturmuştur. Bu üyelik paketlerinden istediğiniz birini seçerek yıllık üyelik başlatabilirsiniz.

Findeks üyelik paketleri her işleme ayrı ayrı ücret ödemektense bir pakete ücret ödemenizi ve daha az ücrete daha çok hizmet almanızı sağlar. Bu üyelik paketlerinden sizin için avantajlı olan birini seçebilirsiniz. Paketlerde ayda bir kere kullanabileceğiniz kredi notu sorgulama hizmeti, risk raporu, takipçi, not danışmanım gibi hizmetler bulunmaktadır. Seçeceğiniz paket sizin ihtiyacınız olan hizmetleri içermelidir.

Findeks İşlem Ücretleri

Findeks platformunda her işlem ve her hizmet için ayrı ücretler alındığını belirtmiştik. Kredi notu sorgulama işlem ücreti 4,72 TL, risk raporu alma işlem ücreti 4,72 TL, notlu risk raporu alma işlem ücreti 8,85 TL, çek raporu alma işlem ücreti 4,72 TL ve endeksli çek raporu alma işlem ücreti 5,90 TL’dir. Bu işlemlerin tümünü hem bilgisayarınızdan hem de Findeks mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

Findeks üyelik paketlerini kullanmak isterseniz bunlar için de aylık ücret ödemeniz gereklidir. Findeks Klasik Üyelik Paketi aylık 5,71 TL, Findeks Gold Takipçi Üyelik Paketi aylık 8,95 TL, Findeks Gold Danışmanlık Üyelik Paketi aylık 8,95 TL ve Findeks Premium Üyelik Paketi aylık 14,07 TL’dir.

Findeks Mobil Uygulama

Findeks platformunda işlem yapmak için bilgisayarınızın başında olmanız gerekmez. iOS ya da Android mobil cihazınıza Findeks mobil uygulamayı yükleyerek de kredi notu sorgulama, risk raporu alma, çek raporu alma gibi tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Findeks mobil uygulama üzerinden Findeks üyelik paketleri alınamamaktadır. Bunun yerine tarayıcınızdan gireceğiniz Findeks platformu üzerinden üyelik paketi seçmeniz gerekmektedir.

Findeks mobil uygulamada işlem yaparken hesabınızda bakiye yani kredi olmalıdır. İşlemlerinizi yapmadan önce hesabınıza bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Bunu yaptığınızda gerçekleştirdiğiniz her işlem için kartınızla ödeme yapmanız gerekmeyecektir. Findeks platformunda hem kredi kartınızla hem de hesap kartınızla ödeme yapmanız mümkündür. Ancak her işlemde kart bilgilerinizi girmemek için hesabınıza bakiye yüklemek en kolayıdır.