Türkiye’nin en güçlü ve en büyük bankalarının ortak girişimleri ile kurulan Findeks artık kredilendirme verilerinin yanı sıra borçlanma verilerinde de büyük öneme sahiptir. Bu nedenle hem bireysel kullanıcılar hem de ticari kullanıcılar için artık kredi notu ortalaması çok daha önemli hale gelirken kredi notunun yüksek tutulması hem kolay kredi kullanmaya hem de çok daha kolay borçlanmaya ve vadeli işlemler yapılmasını sağlamaktadır.

Findeks Kredi Notu İletişim

Yapılacak olan kredi notu sorgulama işlemleri için farklı yöntemler kullanılmakla beraber bunlarda yaşanan her türlü sorun ve sorularınız için Findeks kredi notu iletişim numarası olan 444 4 552 numaradan iletişime geçebilirsiniz. Özellikle de Findeks şifremi unuttum sorunlarında büyük yarar sağlayan numara üzerinden gerek sisteme giriş gerekse de şifre ile ilgili her türlü işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz 3 temel yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulamasıdır. Bunun için Findeks üyeliği için başvuru işleminizi tamamlamanız yeterli olacaktır. Ancak üye olmak isteyen kişilerin doğrulama kodu gönderilebilmesini sağlamak adına mutlaka bankacılık işlemlerinde kullandıkları kayıtlı bir cep telefonuna sahip olmaları gerekir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama SMS 

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden biride SMS kredi notu sorgulama hizmetidir. Bunun için Turkcell ya da Avea hatta sahip olan cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden önce kimlik numaranızı ardından da 4 haneli doğum yılınızı yazarak oluşturduğunuz kısa mesajı 1122 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.