Farklı pek çok ihtiyaç kredisi paketi seçeneği sunan Finansbank müşterilerine ihtiyaçlarını hemen giderirken ödemelerini ise dilerlerse 36 aya kadar vadelendirme imkanı sunuyor. Üstelik Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu için ise sadece tek bir kısa mesaj göndermeniz yeterli. Finansbank SMS kredisi ile kredi ön onayı alarak kredinizi hem çok daha kolay bir şekilde kullanabilir hem de daha düşük ihtiyaç kredisi faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Finansbank SMS kredi başvurusu için ise sadece 11 haneden oluşan kimlik numaranızı yazarak bu mesajı 5030 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Kredi onayı almanız halinde Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde tarafınıza gönderilecektir. Kredi onayı alamamanız durumunda ise kredi limitini düşürerek yine başvuruda bulunabilir ya da kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunularak yeniden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Burada kredi başvuru sonucu için belirleyici olan kişinin kredi notu ortalamasıdır. Kullanılan kredilerin geri ödemesi aslında kredi notunu düşürmekte ya da yükseltmektedir. Ödemelerin düzenli yapılması halinde banka kredi notunu arttırırken aynı zamanda kredi notu yüksek olan kişilere de hem daha yüksek tutarlı kredi kullandırmakta hem de daha rahat kredi onayı vermektedir. Kredi notunun düşük olması halinde ise bunun tam tersi olarak hem kredi onayı almak zorlaşmakta hem de çekilebilecek kredi tutarı düşürülmektedir. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarına dikkat etmeleri ve sık sık kredi notu sorgulama yaparak notlarını kontrol etmelidir.