Bankadan konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen kişilerin normal konut kredisi paketlerinden yararlanmak istemeleri durumunda ev peşinatı ödemeleri gerekmektedir. Ancak tamamına konut kredisi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankalardan kredi kullanılması durumunda peşinatsız konut kredisi kullanımına izin verilmektedir. Finansbank peşinatsız ev / konut kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır.

Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi 

Kolay konut kredisi veren bankalar arasında ilk sıralarda yer alan ve düşük kredi notuna kredi veren Finansbank bu nedenle en çok tercih edilen bankalardan biridir. Finansbank peşinatsız konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen kişilerin bunun için mutlaka ikinci bir taşınmazı daha ipotek göstermesi gerekmektedir.

Bilindiği üzere bankalar konut kredisi kullanılırken kredi kullanılarak alınan evin tapusu üzerine ipotek koymakta olup tamamına ev kredisi kullanmak isteyen kişilerin ikinci bir taşınmaz tapusunu daha bankaya ipotek göstermesi zorunludur. Ancak bu şekilde tamamına kredi kullanılır.

Tamamına kredi kullanılması bu nedenle çift konut kredisi ekspertiz ücreti ve ipotek ücreti konulması nedeni ile daha dezavantajlıdır. Ancak konut kredisi peşinatı çıkaramayan kişiler için başka bir çözüm yolu yoktur.

Finansbank konut kredisi başvuru formu için bankanın internet sitesi üzerinden detayı bilgi alabileceğiniz gibi konut kredisi başvuru formu doldurmak isteyen kişilerden istenilen belgeler şunlardır:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı)
  • Güncel tarihli herhangi bir fatura
  • Maaş bordrosu veya gelir belgesi