Bayram kredisi kampanyaları düzenleyen bankalar arasında yer alan Finansbank bayram kredisi kampanyası ile günde sadece 12 liradan başlayan taksitlerle 36 ay vadeli 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanımına izin veriyor. Bayrama özel ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen Finansbank isteyen müşterileri için aynı zamanda 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanımına da olanak sağlıyor.

3 Ay Ertelemeli Bayram Kredisi 

Kampanyadan yararlanan kişiler için banka kredi taksitlerini 3 aya kadar ertelerken bu sayede ödemelerinizi çok daha uygun koşullar altında yerine getirmeniz sağlanıyor. Ancak 3 ay ertelemeli kredi kullanan kişilerin 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmaları yerine 3 ay düşülerek kullandıkları kredi tutarı 33 ay vadeli olarak hesaplanıyor. Yine ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanan kişilere uygulanan Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları biraz daha yüksek olarak hesaplanıyor.

Yani 36 ay vadeli 10000 TL ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık ödemesi 358 lira olurken, 3 ay ertelemeli 10 bin lira kredi kullanan kişilerin ise aylık ödemeleri 394 lira oluyor. Aradaki bu fark hem kredi faiz oranından hem de vadenin daha kısa olmasından kaynaklanıyor. Ancak ertelemeli kredi kullanan kişiler için de ödemeye sonra başlanması büyük bir kolaylık olarak görülüyor.