Finansbank Kredi Notu Öğrenme

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notu sorgulama hizmeti veren bankalar arasında yer alan Finansbank farklı yöntemler sunmaktadır.

Bunlar arasında en kolay olanı Finansbank internet şubesi üzerinden kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmektir. Finansbank internet bankacılığı müşterilerine yönelik olarak sunulan bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin Finansbank müşteri numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

İnternetten Kredi Notu Öğrenme 

İnternet üzerinden kredi notu sorgulama işlemini yapmak isteyen kişilerin Finansbank internet şubesi bilgileri ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra krediler kategorisini ziyaret ederek burada yer alan Findeks risk raporu seçeneğini tercih etmeniz durumunda içerisinde kredi notu ortalaması bilgilerinin de yer aldığı raporunuzu almanız mümkündür.

Neden Kredi Notumu Öğrenmeliyim?

Kredi notunuz sizin bankaların gözündeki pozisyonunuzu belirleyen en önemli veridir. Düşük kredi notu ise olumsuz bir ilk izlenim yaratır.

Bu ortalamaya bağlı olarak ne kadar kredi kullanabileceğiniz, kredi başvuru formu doldurduğunuzda kredi onayı alıp alamayacağınız ve krediniz için uygulanacak olan kredi faiz oranı gibi pek çok değişken belirlenir. Bilindiği üzere kredi reddi yaşayan kişilerin bir sonraki başvurularında kredi onayı almaları daha da zorlaşacağı için mutlaka kredi başvurusunda bulunmadan önce not sorgulaması yapılarak buna göre başvuru şekillendirilmelidir.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin belirli bir Findeks kredi notu öğrenme ücreti ödemesi gerekir. Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti ise sadece tek bir defaya mahsus olmak üzere ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere Findeks internet sitesi üzerinden sunulmaktadır. Bunun dışında kalan her sorgulama ücrete tabidir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.