Yeni bir araba almak, kendi evinin sahibi olmak ya da acil nakit para bulmak gibi pek çok farklı amaç için kredi desteği veren Finansbank kredi paketleri ile oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Farklı ihtiyaçlara yanıt verebilmek amacı ile son derece zengin kredi türü imkanı sunan banka internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

Finansbank kredi hesaplaması için ise internet sitesinin ana sayfasında yer alan Finansbank kredi hesaplama makinesi ile işlem yapılabilmektedir. Bunun için ana sayfada yer alan kredi hesaplaması butonunu tıklamanız ve açılan sayfada kullanılmak istenen kredi türü, kredi tutarı ve kredi geri ödeme vade bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Hesapla butonunu tıkladıktan sonra kullanmak istediğiniz kredi tutarını öğrenebilirsiniz. Belirlediğiniz tutar aynı zamanda kredi onayı alıp almayacağınızı da öğrenmeniz açısından size yardımcı olacaktır.

Çünkü bankadan kredi onayı alabilmek için mutlaka sahip olduğunuz aylık belgelenebilir gelir tutarının ödemesi gereken aylık taksit tutarının iki katı olması gerekir. Yani aylık ödemesi 350 lira olan bir kredi onayı alabilmek için en az aylık belgelenebilir gelir tutarınızın kira gideri, özel okul ücreti gibi düzenli ödemeler düşüldükten sonra 700 lira olması gerekir.