Finansbank, kredi çeşitliliği çok fazla olan bankalardan birisidir. Yüksek bir müşteri potansiyeli bulunan banka, bu krediler müşterilerine sunarken birçok avantaj sağlamıştır. Finans banktan yapacağınız kredi başvurularında birden fazla başvuru kanalınız bulunmaktadır. Bu kredilere direkt olarak şubeden başvurabileceğiniz gibi, SMS yoluyla ya da bireysel internet sistemi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank kredilerine direkt olarak şubeden başvuru yapacak olan kişilerin bazı belgeleri temin etmesi gerekmektedir. Özellikle ilk kez başvuru yapacak olan kişilerin bu aşamada başvurularını şubeden yapması ve bu belgeleri temin etmesi mecburidir.

Finansbank kredi başvurusu gerekli belgeler listesine göz attığımız zaman, öncelikle nüfus cüzdanınız gelmektedir. Nüfus cüzdanı yerine ehliyet ya da pasaport da geçerli olacaktır. Bu aşamada nüfus cüzdanını bankaya beyan etmeyenlerin başvuruları kabul olmaz.

Bankaların başvuru aşamasında istediği en temel ve en önemli belge, maaş bordrosudur. Banka kredi başvurularında kişilerin, gelir durumlarını beyan etmesini ister. Çünkü kredinin alınıp alınamayacağını belirleyen en temel faktör maaş dökümüdür.

Kredi Borcundan Kurtulma Yolları Nelerdir

Kredi Borcundan Kurtulma Yolları Nelerdir

Ücretli olarak çalışan kişilerin son 3 aya ait maaş dökümleri, emekli olan kişilerin ise, emekli olduklarını gösteren belgeyi bankaya beyan etmeleri gerekmektedir. Emekli belgesinin yerine, emekli maaşınızın yattığı hesap cüzdanı da banka tarafından kabul edilecektir. Banka bu aşamada gelir durumunuzun krediyi karşılamaya yetmeyeceğine karar verirse, kredi başvurunuz hiçbir şekilde onaylanmaz.

Bu belgelere ek olarak banka sizlere bir kredi başvuru formu verecektir. Bu form, hangi tip kredi almak istediğinizi belirttiğiniz bir formdur. Bu formdaki gerekli bilgileri doldurarak, tekrardan bankaya vermeniz gerekmektedir.

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Verenler

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Verenler

Bu belgeler genel olarak tüm bankalardan istenen sabit başvuru belgeleridir. Ancak kredinin tipine göre, bu belgelerde değişiklik olabileceğini de unutmamak gerekir. Bu durum tamamen bankaların inisiyatifinde olan bir durumdur.