Bazı bankalar daha kolay kredi verirken burada ana kriter bankanın verdiği kredinin faiz oranlarıdır. Çünkü kredi faiz oranı ne kadar yüksek olursa banka o kadar kolay kredi verir. Bu nedenle Finansbank kolay kredi veren bankalar sıralamasında yer alır. Ancak yine de en kolay kredi veren banka Finansbank demek mümkün değildir.

Bilindiği üzere her bankanın belirli bir kredi kullandırma hedefi bulunur ve bu hedefi tutturmak için bazı bankalar çok daha kolay kredi verme yoluna gider. Finansbank’ın kredi notu ortalaması düşük olanlara kredi vermesi sadece maaş müşterilerine özel bir uygulamadır. Ancak kredi notu ortalama seviyede yer alan kişilerin kredi kullanmaları mümkündür.

Yine de burada önemli olan kredi notu ortalaması ile orantılı bir kredi başvurusunda bulunulmasıdır. Yani kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri adına 5 bin lira kredi gibi daha düşük kredi tutarları için başvuruda bulunması gerekir. Bu sayede kişinin kredi onayı alması kolaylaşabilir. Yine kişinin aylık geliri yüksek olursa kredi onayı alması yine daha kolaydır.