Fibabanka’dan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Fibabanka kredi notu düşük olan kişilere belirli koşullarla ihtiyaç kredisi veriyor. Kredi notunuz düşükse ve mutlaka kredi almanız gerekiyorsa Fibabanka’nın kredi koşullarını öğrenmek için yazımıza göz atın.

Kredi notu düşük olan kişilere bankalar kredi vermemektedir. Kredi notunuz düşük iken şansınızı denemek için bankadan kredi talep ettiğinizde bankalar kredi talebinizi reddederse kredi notunuz daha da düşecektir. Bu nedenle bir bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman kredi alacağınıza yüksek ihtimal verebilmelisiniz. Ancak Fibabanka işte bu kredi notu düşük olan kişilere bir şans tanımıştır ve onlara belirli koşullarla ihtiyaç kredisi sunmuştur.

Bankalar Kredi Notu Düşük Olanlara Neden Kredi Vermezler?

Bankaya kredi başvurusu yapan bir müşterinin başvurusu bankalar tarafından incelenirken ve değerlendirilirken öncelikle müşterinin güvenilir olup olmadığına bakılır. Bu müşterinin güvenili olması bankalar için kredi almak isteyen müşteride aranan koşulların başında gelir. Bankaların yerine kendinizi koyabilir ve kendinize tanımadığınız bir insana onun hakkında bilgi sahibi olmadan borç para verip vermeyeceğinizi sorabilirsiniz.

Siz de tanımadığınız bir insan sizden borç para istediğinde onun güvenilir olup olmadığını öğrenmek için önce bu insanı tanıyan kişilerden onun hakkında bilgi almak istersiniz. Eğer bu kişinin borcuna sadık olmadığını ve borcunu ödemediğini ya da geciktirdiğini duyarsanız siz de hâliyle o kişiye borç para vermek istemezsiniz. Bankalar da sizin hakkınızda bilgi edinmek için sizin hakkınızda araştırma yaparken risk raporunuzdan ve kredi notunuzdan yararlanırlar. Kredi notunuz düşükse elbette size güvenmezler ve kredi vermek istemezler. Dolayısıyla başvurunuza red cevabı alırsınız.

Fibabanka Kredi Kullanım Koşulları

Fibabanka kredi notunuz düşük olmasına rağmen size belirli koşullarla düşük tutarda ihtiyaç kredisi veriyor. Bu krediyi alabilmeniz için bankaya bir kefil sunmanız şart koşuluyor. Bu kefilin adına bir gayrimenkul olmak zorunda. Ancak banka bu gayrimenkul şartını, üstüne ipotek koymak için istemiyor. Sadece kefil olan kişinin üstüne bir tapu olmasını istiyor.

Kredi notunuz düşükse ve Fibabanka’dan kredi almak istiyorsanız gayrimenkulü olan bir kefil bulmanız şart. Ancak bankanın bu gayrimenkul tapusuna ipotek koymayacağını sadece verilen krediyi garanti altına almak istediğini bilmelisiniz. Ayrıca Fibabanka sizden gelir belgesi de istememektedir.

Fibabanka’dan Alabileceğiniz İhtiyaç Kredisi Tutarı

Fibabanka’dan gerekli koşulları sağladıktan sonra alabileceğiniz kredi tutarı 10 bin TL’dir. Bu tutarın üstünde bir kredi almanız mümkün değildir. Çünkü zaten kredi notunuz düşüktür ve diğer bankaların kredi notu düşük olan bir müşteriye bu tutarda kredi vermesi pek mümkün değildir. Bu krediye Fibabanka tarafından verilen vade 24 aydır. Aslında normal ihtiyaç kredilerine 48 ay vade verilmektedir ancak kredi notunuz düşük olduğu için bu vade yarıya indirilmektedir.

Fibabanka’dan alacağınız ihtiyaç kredisine yüzde 1,69 ila yüzde 1,99 oranları arasında faiz uygulanacaktır. Ayrıca bu kredi masraflı ihtiyaç kredisi olduğu için kredi kullanımı sırasında banka sizden 100 TL ila 270 TL arasında dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti talep edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.