Bankalardan kredi kullanamıyorum diyen kişilere sunulan yöntemlerden biride faturalı telefon hattı kullanan kişilere bu hat üzerinden kredi kullandırılmasıdır. Ancak bu tutar son derece düşük olup yaklaşık 3 bin liraya kadar para verilmesi mümkün olmaktadır.

Bu noktada kullanılan yöntemin yasal olup olmadığına dair pek çok soru işareti bulunmakta olup kredi kullanamıyorum ya da bana kredi çıkmaz diyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemlerin başında yer almaktadır. Kredi kartı kullanıcıları bu yöntemin yerine kredi kartından taksitli nakit avans kullanmak gibi bankalar tarafından sunulan yöntemleri tercih etmelidir.

Cep Telefonu Kredi Çekme 

Bu işlemden yararlanmak isteyen kişilerin verilen iletişim bilgileri üzerinden irtibata geçmeleri gerekmekte olup burada kesin olarak dikkat edilmesi gereken nokta kredi kullandırımı için sizden ön ödeme istenmesi durumunda asla peşin ödeme yapmamanızdır.

Dolandırıcıların en çok kullandıkları yöntemlerin başında yer alan kredi kullandırımı için masraf adı altında önden para istenmesi sık kullanılan bir dolandırıcılık yöntemi olup asla kredi kullandığınız tutarı elden almadan yada para hesabınıza yatırılmadan ödemede bulunmamanız çok önemlidir.