Emeklilik durumunda alınan maaş ile acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak bir hayli güç olabiliyor. Taşıt alımı, konut alımı ya da herhangi bir nakit ihtiyacın giderilmesi konusunda bankaların sunduğu uygun ödeme seçeneği sunan bankalardan kredi çekmek avantajlı bir seçenektir. Emeklilere özel olarak sunulan faizsiz kredi uygulamaları ile daha uygun bir şekilde nakit ihtiyaç karşılanabiliyor.

Bankalar için önemli bir müşteri olan emekliler aslında ayrıcalıklı olarak da ifade ediliyor. Emeklilere özel olarak sunulan faizsiz kredi uygulaması 2018 yılında da devam ediyor. Hem emekliler hem de bankalar için son derece avantajlı olan faizsiz kredi de emekliler faiz ödemesinden kurtulurken bankalarda emeklilerin maaşlarını bankadan ödenmesi şartını sunarak yeni müşteri elde ediyorlar.

Emeklilere Özel Sunulan Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere özel olarak sunulan faizsiz kredi uygulaması bankalar tarafından sürekli olan bir uygulama olsa da dönemsel olarak da gerçekleştirilebiliyor. Bankaların sunduğu faizsiz kredi kampanyaları 2018 yılı itibari ile de devam ederek emeklilere sunulmaya devam ediyor. Bankalar tarafında sunulan kampanyalı faizsiz kredilerden yararlanmak için kampanyaları takip edebilirsiniz.

Emeklilere özel olarak sunulan faizsiz kredi fırsatından yararlanmak için emeklilerin öncelikle maaşlarını aldıkları bankalara müracaat ederek faydalanabilirler. Maaşın alındığı bankalardan kampanya beklemeden de emekli müşterilere en uygun vade imkânı sunarak en uygun kredi fırsatını da sunabiliyorlar. Bunun yanı sıra maaşını taşıması şartı ile uygun kredi sunan bankalar da bulunuyor.

Hangi Bankalarda Faizsiz Kredi Kampanyaları Vardır?

Birçok bankanın emekliye faizsiz kredi kampanyası başlatılacağı düşünülse de kredinin faizsiz olmasından dolayı sınırlı sayıda verileceği düşünülüyor. Bankaların faizsiz kredi kullanımında ilk şartları emekli maaşının kendi bankalarına taşınmasıdır. Bunun yanı sıra sunulan krediler de genellikle emekli maaşına göre belli limitte sunulabiliyor. Bu kapsamda kredi sunan bankalar emeklinin 10 maaşı kadar faizsiz kredi sunabiliyorlar. 2018 yılı içinde birçok bankanın dönemsel olarak emekliye faizsiz kredi sunması bekleniyor. Bunun yanı sıra emeklilere kredi sunan bazı bankaların kampanyaları da bulunuyor.

  • Fiba Bank Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilere özel olarak sunulan faizsiz kredi fırsatını sunan Fiba Bank ayrıca uygun işlem ve sigortası ile de dikkat çekiyor. 3000 TL’ye faizsiz kredi fırsatını sunan banka aynı zamanda 18 ay vade uyguluyor.

  • Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye sunulan faizsiz kredi fırsatlarını Denizbank’tan da alarak değerlendirebilirsiniz. İşlem ve sigorta gibi ek ücreti talep de istemeyen banka 1000 TL’ye 12 ay taksit imkanını değerlendirebilirsiniz. Denizbank emekliye faizsiz kredi fırsatından yararlanmak için iki adet faturanızı otomatik ödeme talimatı olarak bankaya sunmanız ve faizsiz kredi bitimine kadar bu iki talimattan geri dönmemeniz tek şarttır.

  • PTT Emeklilere Faizsiz Kredi

Emeklilere sunulan faizsiz kredi fırsatında kampanya sunan kuruluşlardan birisi de PTT’dir. PTT tarafından sunulan faizsiz kredi 72 aya kadar uzatılabilmesinin yanı sıra 1000 TL ile 30000 TL arasındaki taleplere cevap verebilmektedir. Herhangi bir ek ücret ya da işlem masrafı almadan işlem gerçekleştiren kuruluştan alınan faizsiz kredi direk emeklinin hesabına aktarılmaktadır. Konu ile ilgili detay almak için PTT şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Türkiye’nin en kapsamlı bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası emeklilere özel olarak sunulan sıfır faizli kredi imkanını da sunabiliyor. Emekli maaşına göre belirlenen kredi yaklaşık olarak 10 maaş kadar kredi talebini karşılayabiliyor. Konu ile ilgili bilgi için şubeleri ziyaret edebilirsiniz.