Bankalar en fazla geliri kullandırmış oldukları kredilerden elde etmektedir. Bu nedenle bankalar için kredi kullandırma ortalamaları çok önemlidir ve bankalar arasında kredi kampanyaları ile aslında yoğun bir rekabet yaşanmaktadır. Dini açıdan kredi almak bankaya faiz ödenmesi açısından günah olarak kabul edildiği için bazı bankalar faizsiz kredi kullandırarak bu sorunu aşmaya çalışmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde ki tüm bankalar faizsiz kredi paketleri sunmaktadır. Peşin komisyonlu kredi olarak anılan bu kredi paketlerinde faiz tahsil edilmemekle beraber faiz tutarı kadar bir tutar peşin olarak alınır. Yani aslında faiz yine tahsil edilir ama adı peşin komisyon olarak anılır.

Birde katılım bankaları tarafından kullandırılan ve adına finansman desteği denilen sistem bulunur. Bu sistemde de faiz adı anılmasa da yine de belirli bir tutar alındığı için haram olup olmadığı tartışmalıdır.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Faizsiz kredi kullanmak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri en etkili yöntem dönemsel olarak düzenlenen faizsiz kredi kampanyalarıdır. Bu kampanyalar ile bankalar müşterilerine faizsiz ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunarken aynı zamanda dönemsel olarak devlet destekli faizsiz kredi kampanyaları da bulunmaktadır.

Yine kadın girişimci kredisi ve esnaf kredisi olarak ta bilinen Avrupa Birliği kredileri bulunmakta olup bu krediler gerçekten faizsiz olarak kullanabileceğiniz tek kredilerdir. Diğer türlü faizsiz krediler için bankalar müşterilerinden peşin komisyon tahsilatında bulunmakta ve ancak bu şart ile faizsiz kredi başvurusu için izin vermektedir.

Günümüzde Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? 2017 – 2018

Aşağıda listelemiş olduğu bankalar faizsiz veya çok düşük faiz oranları ile müşterilerine kredi imkanı vermektedir;

  • Garanti bankası
  • Odeabank
  • Aktifbank
  • Vakıfbank
  • Ziraatbankası

Sizlerde bu bankalardan kredi kullanarak nakit sıkıntılarınıza çözüm bulabilirsiniz.