Faizsiz Kredi 2017

Borsa Ne İşe Yarar?

Faizsiz kredi hemen hemen herkesin yararlanmak istediği bir kredi türüdür. Ancak faizsiz kredi bulmak kolay değildir. Bu yüzen faizsiz kredi veren kurumları bulmak ve bunların sağladığı fırsatlardan yararlanmak gerekir. Faizsiz kredi 2017 yılında nereden bulunur diye merak ediyorsanız yazımızı okuyun.

Faizsiz kredi 2017 yılında bulmak kolay değildir. Özellikle ekonomide meydana gelen olumsuz gelişmeler faizsiz kredi bulma olanaklarını azaltmıştır. Geçen yıl emeklilere belirli tarihlerde kısıtlı sayıda faizsiz kredi avantajı sunan bankalar 2017 yılında faizsiz kredi vermemektedirler. Yine de belirli koşulları sağladığınız takdirde belirli kurumlardan faizsiz kredi alma olanağınız bulunmaktadır. Yazımızın devamını okuyarak 2017 faizsiz kredi avantajlarını nerelerden bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bankalar zaman zaman düşük faizli kredi fırsatı sunsalar da faizsiz kredi vermemektedirler. Yani bankalarda yüzde 0 faizli kredi alabilmeniz mümkün değildir. Çok avantajlı düşük faiz uygulamaları olsa da kredinin faizsiz verilmesi mümkün olmamaktadır. Bu yüzden öncelikle faizsiz kredi almak istiyorsanız banka seçeneğini elemeniz gerekiyor.

KOSGEB Faizsiz Kredi

Bildiğiniz gibi devlet 2016 yılının sonunda 30 bin lira faizsiz kredi vereceğini duyurdu. Ancak bu kredi sadece KOSGEB’e kayıtlı olan ve gerekli koşulları sağlayan esnafa veriliyordu. Bu fırsattan yararlanmak isteyen yaklaşık 250 bin esnaf başvuru yaptı. Ancak faizsiz kredi sadece 15 bin esnafa verildi. Bu yüzden devlet faizsiz krediyi sadece koşulları sağlayan 15 bin vatandaşa verecek. Eğer esnafsanız ve faizsiz kredi almak istiyorsanız devletin duyurduğu bu fırsatları takip edebilirsiniz.

Faizsiz kredi almanızın bir yolu da KOSGEB’dir. KOSGEB, küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemektedir. KOSGEB başvurusu yaparak ve gerekli koşulları yerine getirerek hibe desteği yani geri ödemesiz 50 bin TL hibe alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Pos Cihazı Nedir, Nasıl Alınır?

Faizsiz Kredi Veren Kurumlar

Faizsiz kredi almanın bir yolu da kadınlara ve girişimcilere destek olan dernekler ve kuruluşlardır. Ancak bunlardan yararlanabilmeniz için yine dediğimiz gibi gerekli koşulları sağlamanız gerekmektedir. Kadınların iş dünyasına atılmasını destekleyen belli başlı kurumlar ve dernekler vardır. Bunlar kadınların istihdam edilmesini destekledikleri için faizsiz kredi verebilmektedirler.

Faizsiz kredi 2017 yılında pek çok kurumdan alınabilir. Ancak bunun için kurumların duyurularını ve ilanlarını sürekli takip etmeli ve haberleri kaçırmamalısınız. Çünkü ancak çok araştırırsanız ve takipte kalırsanız fırsatları yakalayabilirsiniz.

Ayrıca devletin bir kere faizsiz kredi vermesi artık hiç vermeyeceği anlamına gelmez. Destekleme politikaları değişmekte ve gelişmektedir. Bu yüzden devletin faizsiz kredi verdiği tarihleri takip etmeniz gerekir.

PTT geçen yıl belirli dönemlerde emeklilere faizsiz kredi vermişti. Kısıtlı miktarda da olsa PTT zaman zaman faizsiz kredi verdiğini duyurmaktadır. Bu yüzden PTT’nin 2017 yılı için faizsiz kredi verebileceğini göz ardı etmemeli ve takipte olmalısınız. Bunun için PTT’nin duyurularını takip edebilirsiniz. Bu konuda çıkan haberleri kaçırmamalısınız. Ancak bankalar konusunda, yazımızda da değindiğimiz gibi, yararlanabileceğiniz tek avantaj düşük faizli kredidir. Bankalar faizsiz kredi vermemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.