Konut kredisi kullanmak isteyen kişileri en çok zorlayan konuların başında ağır faiz yükü gelmektedir. Bu nedenle pek çok kişi faizsiz konut kredisi kullanmak istemektedir.

Bankaların en büyük gelir kaynakları kullandırdıkları kredilerden almış oldukları kredi faiz oranları olup bu nedenle bankanın faizsiz kredi kullandırmasını beklemek son derece yanlıştır. Bankalar faizsiz kredi kampanyaları düzenlemekte olup ancak bunun yerine masraf tutarını yükseltir. Yani faizi peşin ödersiniz ve bu sayede kalan ana para taksitlendirilerek konut kredisi ödeme planı oluşturulur.

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Kullanılır ?

Gerçekten faizsiz konut kredisi kullanmak isteyen kişilere en iyi seçeneği sunan hiç kuşkusuz konut projeleridir. Konut projeleri gerçekleştiren büyük inşaat firmaları kendi finansman sistemlerini kurmakta olup satışlarını arttırabilmek amacıyla faizsiz konut kredisi desteği sağlamaktadır.

Ancak genelde bu tip destekler daha kısa vadeli ve daha düşük tutarlı olarak sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra TOKİ gibi devlet destekli projelerde dar gelirli aileler ve emeklilere faizsiz konut kredisi kullanma imkanı sağlanmaktadır. Yine bunlara ek olarak katılım bankaları faizsiz konut kredisi kullandırmakta olup ancak bu bankalarda katılım payı adı ile faiz kesintisi gerçekleştirmektedir.

Eminevim Nedir ?

Faizsiz ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak geliştirilen eminevim projesi gün sistemi üzerine kurulu olan bir sistem olup gruplar oluşturularak kişilerin ev sahibi olması sağlanmaktadır. Grup içerisinde kura usulü ile sıralama yapılır ve ilk çıkan kişiden sona doğru gruptaki herkesin ev sahibi olması sağlanır. Belirli aylık ödemeler yapılmakta olup sonda kalan kişileri desteklemek amacı ile kira yardımı gibi destekler sağlanır.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankalar ayrıca özel gün ve haftalar için düşük faizli veya faizsiz konut kredisi paketleride sunmaktadır.Bu kredi kampanyalarını takip ederek sizlerde konut kredisi kullanabilirsiniz.İşte bankaların güncel konut kredisi paketleri

Garanti Bankası Konut Kredisi
Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Konut Kredisi
Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi Konut Kredisi