Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Hac ve Umre kredisi veren bankalar, Hac ve Umre ziyareti yapmak isteyen kişilere faizsiz olarak sadece kâr payı ile kredi vermektedir. Ancak bu bankaların bazı koşulları vardır. Faizsiz Hac ve Umre kredisi veren bankalar hakkında gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. 

Hac ve Umre ziyaretini gerçekleştirmek isteyen kişilere bankalar faizsiz kredi vermektedir. Ancak bu krediyi bütün bankalar değil sadece belirli bankalar vermektedir. Bu bankalar Hac ve Umre ziyaretini yapmak için kredi alan kişilerden faiz almamakta sadece kâr payı almaktadırlar. Ancak bu bankaların belirli şartları bulunmaktadır. Bu şartlar Diyanet İşleri Başkanlığının anlaşmalı olduğu firmalar ile ilgilidir. Bu firmaları internet aracılığıyla yapacağınız kısa bir araştırma ile öğrenmeniz mümkündür. Yazımızda faizsiz Hac ve Umre kredisi veren bankaların hangileri olduğunu ve söz konusu bankalardan kredi almak için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hac ve Umre ziyaretini gerçekleştirmek isteyen kişilere faizsiz kredi veren bankalar Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım ve Türkiye Finans bankalarıdır. Bu bankaların sunduğu kredi geri ödeme vadeleri ve aradıkları koşullar birbirinden farklıdır. Bu koşulların neler olduğunu ve yazımızın konusu olan bankaların sunduğu vadeleri yazımızın devamında ayrı ayrı okuyabilirsiniz.

Albaraka Türk Hac ve Umre ziyaretini yapmak isteyen kişilere 36 aya varan vadelerle faizsiz kredi vermektedir. Ancak Albaraka Türk’ün bu krediyi almak isteyenlerde aradığı bazı koşullar vardır. Bu koşullar sizin Hac ve Umre ziyaretini ilk defa mı yoksa ikinci defa mı yaptığınızla ilgilidir. Eğer Hac ve Umre ziyaretini ilk kez gerçekleştiriyorsanız bu durumda Albaraka Turk sizin masraflarınızın %49’unu karşılayacaktır. Eğer Hac ve Umre ziyaretini ikinci kez yapıyorsanız bu durumda banka sizin masraflarınızın %100’ünü karşılayacaktır.

Kuveyt Türk Hac ve Umre ziyareti yapmayı planladığınızda faizsiz kredi alabileceğiniz diğer bankadır. Bu banka 36 aya varan vadelerle faizsiz Hac ve Umre kredisi vermektedir. Bu banka Hac ve Umre ziyaretini yapan ve söz konusu krediyi kullanan kişilerden kâr payı almaktadır. Kuveyt Turk 24 aya varan vadelerle faizsiz Hac ve Umre kredisi alan kişilerden %0,89 ve 37 aydan 60 aya varan vadelerle faizsiz Hac ve Umre kredisi alan kişilerden %0,99 oranında kâr payı almaktadır. Kâr payları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Kuveyt Türk resmî websitesini ziyaret edebilir ya da doğrudan şubeye giderek müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası tıpkı Albaraka Türk ve Kuveyt Türk Bankaları gibi yine 36 aya varan vadelerle faizsiz Hac ve Umre kredisi vermektedir. Banka, müşterilerden bu kredi başvurusu için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve Diyanet İşleri Başkanlığının anlaşmalı olduğu firmalardan alınan proforma fatura istemektedir. Faizsiz Hac ve Umre kredisi için internetten başvuru yapılamamaktadır. Bunun için Ziraat Katılım Bankası şubelerinden birini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Türkiye Finans 12 aydan başlayarak 36 aya varan vadelerle faizsiz Hac ve Umre kredisi vermektedir. Bu bankanın kredi almak isteyen müşterilerde aradığı tek şart, müşterinin Diyanet İşleri Başkanlığının anlaşmalı oluğu firmalardan biriyle Hac ve Umre ziyaretini gerçekleştirmesidir. Bu banka vade ne olursa olsun kredi kullanan kişiden %1,39 kâr payı almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.