30 bin lira faizsiz kredi desteği müjdesi verilmesi ile beraber tüm gözler faizsiz esnaf kredisi paketine çevrilmiş durumda. Peki faizsiz esnaf kredisi nasıl alınır ve faizsiz esnaf kredisi şartları nelerdir? Öncelikle adından da anlaşılacağı üzere kampanya sadece esnaflar için özel olarak hazırlanan bir kredi desteğini içermektedir. Yani Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi üyeliği bulunmayan kişilerin kredi kampanyasından yararlanmaları mümkün değildir.

Yine faizsiz esnaf kredisi şartları 2018 içerisinde en önemlilerinden biri de esnaf kredisi başvurusu için form dolduran kişilerin en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olmaları şartı. Faizsiz esnaf kredisi 2018 paketinde aranılan bir diğer önemli şart kişinin sahip olduğu ustalık belgesi ile alakalı işi en az 1 yıldır yapıyor olması şartıdır.

Kredi kullanmak istiyorum diyen esnafın daha önce yararlandığı bir kredi bulunması ve ödemelerinin 2018 yılında da devam ediyor olması da esnafın kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanmasına neden olan bir diğer faktördür.

Esnafa Faizsiz Kredi

Esnafa Faizsiz Kredi

Halkbank faizsiz esnaf kredisi şartları daha hafif olup yine Ziraat bankası esnaf kredisi faizsiz 2018 başvurularında da bu koşullar bir miktar esnetilebilmektedir. Detaylı bilgi almak ve esnaf kredisi başvuru formu doldurmak isteyen kişilerin Halk Bankası şubeleri ya da esnaf kredi kooperatifi üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamaları mümkündür.