Modern çağ tefecileri olarak tabir edilen bankalar ancak uygun kriterlere sahip olan kişilerin yapmış oldukları kredi başvurularını onaylamaktadır. Düşük kredi notu ortalamasına sahip olduğu için ya da da kara listede olmak ve bozuk kredi sicili geçmişine sahip olmak gibi olumsuzluklar yaşayan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki mümkün değildir.

Bankalar Bana Kredi Vermiyor 

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken kara listede olan kişilerin ise kredi onayı almaları ne yazık ki mümkün değildir. Yine sigortasız çalışmak zorunda kalan kişilerin de belgelenebilir gelirleri olmadığı için bankadan kredi kullanamamaktadır. Bu kişilerin alternatif çareleri ise faizle para veren kişiler üzerinden borç para bulmaktır.

 Senetle Para Veren Kuyumcular 

Borç para almak isteyen kişilerin ilk tercihleri senetle para verenler olmaktadır. Ancak bu işlem için asla tefeciden borç para almak hatasına düşülmemesi gerekir. Ne kadar sıkışık olursanız olun tefeciden para almak asla tercih etmemeniz gereken bir durumdur. Oldukça yüksek faizle para veren bu kişiler bir süre sonra ödeme sıkıntınız yaşamanız durumunda tefeciden kurtulmak için çare aranmasına rağmen peşinizi bırakmayacaktır.