Devlet Desteği ile Evlilik Kredisi 2018

Devlet Desteği ile Evlilik Kredisi 2018
Devlet Desteği ile Evlilik Kredisi 2018

Bugünkü yazımızda sizlere ” Devlet desteği ile evlilik kredisi  ” konusunu ele alıcaz.Sosyal devlet anlayışının en belirgin özelliklerinden biri de vatandaşın pek çok anda yanında olma gerekliliğidir. Devletimiz de özellikle son dönemde yaptığı ataklar ile insanımızın sürekli olarak yanında olmaya çalışıyor. Bu çalışmalar; ticari alanda olduğu kadar yuva kurma konusunda da evlilik kredisi ile kendini belli ediyor.

Bu çalışmalar ilgili devlet kurumlar tarafından yönetiliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’da yaptığı faaliyetler sonucunda evlenmeyi düşünenlere özellikle de genç kardeşlerimize yaptığı yardımlar ile öne çıkıyor.

Bu yardımların en öne çıkanı ise faizsiz ve ücretsiz evlilik kredisi. Evlenmek isteyip ede gerekli maddi gücü olmayan gençlerimiz hayallerinden vazgeçmesin ya da onları ertelemesin diye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onlara yardımcı olmak için faizsiz kredi veriyor.

Devlet desteği ile evlilik kredisi nasıl alınır? Bunun için bakanlığın aradığı birinci şart; evlenecek olanların 18 ile 24 yaş arasında olması gerekiyor. Ayrıca çiftler ağır ceza kapsamına girecek suçlar yüzünden yargılanmamış olmalı. Son olarak da ilgili bireylerin evlenebilmek için yeterli maddi güçten yoksun olmaları gerekiyor.

Tüm bu genel şartlar sağlandığında devlet destekli evlilik kredisi almaya hak kazanan çiftler on bin liraya kadar evlilik kredisi alabiliyorlar. Üstelik ilk yıl kredilerini geri ödemelerine de gerek kalmıyor.

Devlet destekli evlilik kredisi alıp da çocuk sahibi olanları kredi ödemeleri de 1 yıl daha erteleniyor. 10 bin lira tutarında olan evlilik kredisinin geri ödenmesi ise 4 yıl içinde yapılmalı. Devletimizin sosyal yönde yaptığı bu çalışmalar vatandaş tarafından büyük beğeni ile karşılanırken yeterli maddi gücü olmayan insanımızın da evlilik hayallerini ertelememesi sağlanıyor.

Evlilik kredisi nasıl alınır, 2018 evlilik kredisi hakkında diğer sorularınız için sitemizde yer alan diğer yazıları kontrol edebilirsiniz.

Evlilik kredisi alan çift sayısı sürekli olarak artmaktadır ve bu artış 2016 son çeyreğinde %27 oranında olacağı tahmin edilmektedir. Devlet destekli evlilik kredisi almak oldukça kolay bir hale geldi.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.