Evlenmek isteyen çiftlerin yaşadıkları en büyük zorluklardan biride ağır ekonomik koşullar nedeni ile maddi açıdan düğün masrafları için yeteri kadar nakit para bulamama sorunudur.

Bu sorunu aşmak için etraftan borç para toplamak ise ne yazık ki yeni evli çiftlerin daha henüz birbirlerini tanıma ve alışma döneminde borç sorunları ile uğraşarak kötü bir başlangıç yapmalarına neden olmaktadır.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 

Yaşanan bu sorunların çözümü adına geliştirilen devlet destekli evlilik kredisi paketinde evlenmek isteyen çiftlere kredi desteği sağlanmaktadır. Bu krediyi bankaların kullandırdığı evlilik kredisi paketlerinden ayıran en önemli fark bu kredinin faizsiz olarak kullandırılmasıdır.

Yani evlenmek isteyen çiftlere faizsiz evlilik kredisi kullandırılmaktadır. Yine bu kredinin devlet destekli krediler kapsamında yer alması sayesinde 1 sene ödemesiz kredi kullandırımı gerçekleştirilmektedir. Bu da çiftlerin gerekse evliliğe adapte olmaları gerekse de kendilerini maddi açıdan toplayarak ödemeye başlamaları açısından çok önemlidir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016 Şartları 

Evlilik kredisi kullanarak yeni bir yuva kurmak isteyen kişilerde aranılan bazı özel şartlar bulunmaktadır. Evlilik kredisi şartları arasında bulunan en önemli şartlardan biride en az 18 en fazla 24 yaşına olmasıdır.

10 bin TL evlilik kredisi almak isteyen çiftlerden birinin ağır cezalardan hükümlü olmamaları ve kredi kullanmadan evlenebilecek kadar maddi birikimlerinin bulunmaması şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyan kişiler evlilik kredisi başvurusu yaparak 10 bin lira kredi desteği almaya hak kazanmaktadırlar…