Evlilik Kredisi Almak Avantajlı Mıdır?

Evlilik kredisi, evlenirken çıkacak tüm masrafların eksiksiz bir şekilde karşılanması açısından çiftlerin çoğunlukla istediği bir kredi türüdür. Peki, evlilik kredisi almak avantajlı mıdır? Bu sorunun cevabını almak için yazımızı okuyun.

Evlilik kredisi ya da düğün kredisi bankalar tarafından çiftlerin ilgilerinin, isteklerinin ve ihtiyaçlarının göz önüne alınmasıyla oluşturulan bir kredi türüdür. Bankalar, çiftlerin evlenirken ne kadar nakit sıkıntısı çektiğinin farkındadırlar. Düğün giderleri, ev eşyası giderleri ve çeyiz giderleri sadece birkaç kredi kartıyla karşılanabilecek türden giderler değildir.

Evlilik ve düğün hazırlığı yapan çiftlerin nakit para ihtiyacının farkında olan bankalar çeşitli evlilik kredilerini ve düğün kredilerini çiftlere sunmaktadırlar. Ancak böyle bir borcun altına girmek her zaman avantajlı olmayabilir. Evlilik kredisi almanın hangi durumlarda avantajlı olduğunu ve hangi durumlarda avantajlı olmadığını yazımızda bulabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Almak Avantajlı Mı?

Evlilik kredisi almak yüklü bir borcun altına girmek anlamına gelse de uzun vadede sizi eşya konusunda çok rahatlatan bir kredidir. Eğer evlilik kredisi kampanyası yakaladıysanız bu kredi sayesinde çok güzel bir düğün planlayabilir ve daha sonra bu kredi borcunu küçük taksitlerle ödeyebilirsiniz.

Kredi kampanyasından yararlanmadan önce bu kampanyanın avantajlarını incelemeli ve faiz oranları konusunda bilgi almalısınız. Kredi borcunun geri ödeme aylık taksitlerini ödeme konusunda zorluk yaşamayacağınızdan emin olmalısınız. Hem sizin hem de eşinizin maaşı varsa kredi borcunun geri ödeme taksitlerini bölüşerek ödemeniz sizi rahatlatabilir.

Evlilik Kredisi Almak Hangi Durumlarda Avantajlı Değildir?

Evlilik kredisi almakta kararlıysanız bu kredinin hem düşük faizli hem de masraflı olması avantajlı olabilir. Ancak bazı masrafsız kredilerin faiz oranları oldukça yüksek olabilmektedir. Bu durumda masrafsız olup düşük faizli olan kredileri bulmalı ve bunlardan yararlanmalısınız. Kredi tahsis ücretleri yani dosya masrafları tüm bankalar tarafından kredi tutarının binde beşi oranında tahsil edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Masraftan kaçmak evlilik ve düğün sürecinde pek işe yaramayabilir. Çünkü alışveriş yapmak ve çok para harcamak kaçınılmazdır. Düğünden sonraki dönemde nakit sıkıntısı çekmek istemiyorsanız sadece ihtiyacınız kadar kredi çekmelisiniz. Bunun için almanız gereken kredinin tutarını nasıl düşürebileceğinizi düşünebilirsiniz. Düğünden önce bir ihtiyaç listesi yapabilir, bir bütçe çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.