Evlenenlerin Kredi Borcu Siliniyor Mu 2018?

Evlenenlerin Kredi Borcu Siliniyor Mu 2018?
Evlenenlerin Kredi Borcu Siliniyor Mu 2018?

Basında yer alması ile beraber büyük ilgi uyandıran “evlenenlerin borcu siliniyor” haberleri aynı zamanda bilgi karmaşasına da neden oldu. Peki, evlenenlerin kredi borcu siliniyor mu? Bilindiği üzere Türkiye’de yaş ortalamasının yükselmesi ve gerek çiftlerin hem geç evlenmeleri hem de ya hiç çocuk yapmamaları ya da tek çocukla kalmaları gibi nedenlere bağlı olarak devletin evlilik teşviki getirmesi büyük ilgi toplamıştı. Bunun için faizsiz evlilik kredisi gibi farklı pek çok destek sağlanırken yine doğum parası ve çocuk yardım parası gibi uygulamalarda da iyileştirmelere gidilmişti.

KYK Kredi Borcu Siliniyor Mu 2018

Evlenen kişilerin kredi borcu siliniyor haberleri doğru olmakla beraber söz konusu kredi borcu olarak tanımlanan borç ise KYK borcudur. Yani öğrenim kredisi evlilik affı 2016 yılında uygulamaya alınarak öğrenim kredisi borcu olan ve evlenen öğrencilerin borçlarının silinmesi için yapılan bir takım çalışmalar söz konusudur.

Bu uygulamanın amacı öğrencilerin mezun olduktan sonra kariyer yapmak için beklemelerinin önüne geçerek biran önce genç yaşta evlenmelerini teşvik etmektir. Ancak konu hakkında henüz çalışmalar devam etmekte olup kesin bir uygulama ve bu uygulama amacı ile çıkarılan resmi bir kanun bulunmamaktadır.

Evlenen Öğrencinin Kredi Borcu Silinmesi Şartları 

Haberin duyulması ile beraber pek çok kişi evlenen kişilerin kredi borcu silinecek olarak algılamış olsa da haber doğrusu KYK kredi borçları için silinme işlemi yapılacağıdır. Konu hakkında yapılan çalışmalar devam etmekte olup çıkarılan kesin bir kanun bulunmadığı için uygulanan şartlarda bulunmamaktadır. Evli öğrencinin kredi borcu silinecek Resmi Gazete tarafından yayımlanan yeni kanun haberi ile beraber sitemizden duyurulacak olup konu hakkında bizi takip etmeniz halinde uygulamaya alındığı anda bilginizin olması sağlanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.