Günümüzde her geçen gün zorlaşmaya devam eden yaşam koşulları, teknolojik ürünlerin baş döndüren cazibesi, sürekli yükselen standartlar ne yazık ki pek çok kişinin maaşının yetersiz kalmasına neden olmaktadır. Yine çocuğu olduğu için çalışamayan ev hanımları için de ek para kazanmak çok önemlidir.

Günümüzde evden para kazanmak istiyorum diyen kişilerin yapabileceği pek çok iş fikri bulunmakla beraber sıfır sermayeli işler hiçbir risk alınmaması adına en çok öne çıkanlardır. İşte evden para kazanmak istiyorum, ek gelir arıyorum diyen kişilerin uygulayabilecekleri birbirinden farklı yeni iş fikirleri:

Evden Makale Yazarak Para Kazanmak 

Belkide yapılabilecek en kolay iş fikri olarak görülse de aslında 10 parmak klavye kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Yine kişinin imla kurallarını bilmesi gerekir. Bu niteliklere sahip olan kişiler internetten makale yazma siteleri üzerinden iş alarak para kazanabilir. Özellikle de web master forum siteleri üzerinden çok daha fazla iş almak mümkündür. Günümüzde 100 kelimelik makaleler 1,50 liradan satılmakta olup aylık 2 bin liraya kadar para kazanma fırsatı sunulur.

Evde Nikah Şekeri Yapımı 

Nikah şekeri satan firmalar artık evlere iş vererek daha düşük işçilik maliyetleri ile daha yüksek kazançlar elde ederken ev hanımları da bu şekilde para kazanma fırsatı elde etmektedir. Sizde yaşadığınız şehirde evde nikah şekeri yaptıran firmalar ile anlaşarak evinizden para kazanabilirsiniz.

Evden Para Kazanmak İçin Kullanabileceğiniz Diğer İş Fikirleri

Aslında yapabileceğiniz pek çok iş fikri bulunmakla beraber bu işler sizin kişisel yetenekleriniz ile de ilgilidir. Örneğin güzel yemek yapan ev hanımları evde yaprak sarması ya da mantı ve içli köfte gibi zor yemekleri yaparak satabileceği gibi ikna kabiliyeti yüksek olan ve çevresi geniş ev hanımları da katalogdan satış yaparak para kazanabilir. Yine evde mandal işi, kına paketleme, iplik temizleme en çok yapılan ek gelir fikirleri arasında yer almaktadır.