Düzenli bir işe sahip olan kişilerin dahi aldıkları maaşlar artık geçinme konusunda yetersiz kalmaya devam etmektedir. Özellikle de Ankara gibi ulaşım, giyim ve barınma giderlerinin çok daha yüksek olduğu şehirlerde yaşayan kişiler ortaya çıkan geçim sorunlarını çözebilmek adına ek iş imkanları aramaktadır. Evde ek iş imkanı Ankara ilinde daha yoğun ilgi gördüğü için bu ilimizde ek iş ilanları daha yoğun verilmektedir. Peki, evden iş yaparak para kazanmak için neler yapılabilir?

Yazı Yazarak Para Kazanmak 

Makale yazarlığı evden yapabileceğiniz en kolay işler arasında yer almaktadır. Ancak makale yazarı olmak için mutlaka dil bilgisi kurallarına hakim olmanız ve seri olarak 10 parmak klavye kullanabilmeniz gerekir. Bu nitelikleri taşıyan kişiler makale yazarak para kazanmak için iş başvurusunda bulunabilir. Evden makale yazmak istiyorum diyen kişilerin webmaster forum siteleri üzerinden iş bulmaları mümkündür.

Evde Nikah Şekeri / Bebek Şekeri Yapımı 

Evde nikah şekeri işi Ankara ilimizde en çok yapılan ek işler arasında yer almaktadır. Evde nikah şekeri işi verenler 2016 yılında artan talebi karşılamak için daha düşük maliyetler ile şeker yaptırdıkları ev hanımlarını ve ek gelir arayan kişileri tercih etmektedir. Bu işlerde malzemeler toplu olarak teslim edilmekte, işi alan kişilerin bebek şekeri ve nikah şekeri yaparak işlerini teslim etmeleri yeterli oluyor.

Evde Kalem İşi 

Hem kalem başına yüksek ücret ödenmesi hem de hiçbir malzeme ve yetenek gerektirmemesi evde kalem işi almak isteyen kişilerin sayılarını arttırmaktadır. Evde kalem montajı için aracı firmalar gerekli malzemeleri teslim etmekte ve ardından işi teslim alırken ödemesini peşin yapmaktadır.