Evde bakım parası almaya hak kazanan kişilerin hak ettikleri maaş düzenli olarak isimlerine açılan hesaplara yatırılmaktadır. Evde bakım maaşı alan kişiler ise evde bakım maaşı yatan iller listesinden kendi hesaplarına ödemenin yapılıp yapılmadığını takip edebilmektedir.

Evde Bakım Parası Yatan İller 

Ne yazık ki ödemelerin hala bir rutine oturtulamaması nedeni ile sıklıkla bakım maaşı yatan iller sıralamasında karışıklıkların ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Yaşadığınız ilde bulunan sosyal hizmetler müdürlüğü üzerinden bakım maaşınızın ne zaman yatırılacağını öğrenmeniz mümkündür.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım parası almaya hak kazanan kişilere şu an için geçerli olan tutar olan 932,59 lira ödenmektedir. Bu tutar için sadece evde bakım maaşı almaya hak kazanan kişilerin yapmış olduğu başvurular kabul edilmektedir.

Evde Bakım Maaşı Şartları 

Bu haktan yararlanarak evde bakım parası almak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları gerekmektedir. Evde bakım maaşı gelir hesaplaması yapılarak hanede yaşayan kişilerin toplam gelirlerinin ortalaması alınmakta ve bu tutarın 784,97 lirayı kesinlikle aşmaması gerekmektedir. Bu tutarı aşan kişilerin ise ne yazık ki bakım parası almaları kesinlikle mümkün değildir.