Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde Bakım Maaşı Nedir?
Evde Bakım Maaşı Nedir?

Gerek evde bakıma ihtiyaç duyan kişilerin yaşam standartlarını yükseltmek, gerekse de bu kişilere bakmakla yükümlü olan kişilerin maddi olarak desteklenmesini sağlamak amacı ile yürürlüğe sokulan evde bakım maaşı ancak belirli kriterleri taşıyan kişilerin kullanımına sunulmaktadır.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Her yıl yeniden belirlenen evde bakım maaşı 2016 yılında 932,59 lira olarak ödenmektedir. 2017 yılında enflasyon farkı gibi belirli kriterlere bağlı olarak yeniden hesaplanacak olan evde bakım maaşı pek çok kişiye çok az olarak görünse de yine de bakıma muhtaç olan kişilere bir destek verilmesi açısından çok önemlidir. Sosyal devlet anlayışının bir getirisi olan hizmetin ilerleyen yıllarda daha da iyileştirilmesi ve evde bakım maaşının zamlanması planlanan hizmetler arasında bulunmaktadır.

Bakım Parası Sorgulama 2016 / 2017

Evde bakım maaşı sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin maaşlarının yattığı banka hesabı numarası üzerinden sorgulama yapmaları da mümkündür. Buna ek olarak evde bakım maaşı yatan iller listesinden ve yapılan duyurular üzerinden de hesabınızı takip ederek paranızın yatırılıp yatırılmadığını sorgulayabilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Bağlatmak 

Evde bakmakla yükümlü olduğunuz bakıma muhtaç biri varsa sizde evde bakım maaşı bağlatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için evde bakım maaşı şartları taşımanız ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişinin bakıma muhtaç olduğunu gösteren belgenizin bulunması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Ing Bank Bireysel Kredi Hesaplama 2018 - 2019

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.