Belirli oranda özre sahip olan ve kendi günlük işlerini yapamayan kişilere devlet evde bakım maaşı yardımı yapmaktadır. Bu kişilerin bakımlarını üstlenen kişiler belirli periyotlarda ödenen evde bakım parası bugün pek çok kişinin çok daha iyi koşullarda bakılmasını sağlaması açısından çok büyük bir önem taşımaktadır.

2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım parası için merak edilen soruların başında bu maaşın ne kadar olduğudur. Maaş her sene gerekli kriterlere göre yeniden hesaplanmakta ve yıl boyunca belirlenen bu rakama göre hesaplara yatırılmaktadır. Evde bakım maaşı 2016 yılında 932,59 lira olarak ödenirken 2017 yılında bu rakamın çıkacağı rakam ise büyük bir merak konusudur.

2017 evde bakım maaşı Ocak ve Haziran 2017 arasında 952,47 olarak ödenirken Temmuz ve Aralık 2017 aylarında bu tutarın 990,57 liraya çıkarılması planlanmaktadır. Ancak rakamın bazı verilere göre yeniden şekillenmesi ve daha da yükseltilmesi gibi durumlarda söz konusu olabilmektedir. Bu tutarı almak isteyen kişilerin ise mutlaka evde bakım maaşı almak için aranılan şartları taşımaları gerekmektedir. Özellikle de evde bakım parası şartları arasında yer alan hane geliri konusunda son derece sert bir tutum izlenmektedir.