Herkes için önemli olan yaşam alanları olan evler, zaman zaman bazı riskleri beraberinde taşımaktadır. Evlerin doğal ve doğal olmayan yollar ile herhangi bir hasar uğrama durumu söz konusu olabilmektedir. Bu noktada konut sigorta sistemlerinin önemi devreye girmektedir. konutların sigorta ile garanti altına alınması ev sahipleri için büyük bir güvence teşkil etmektedir. Bireylerin yaşadıkları evleri kiracıda olsa konut sigortası yaptırabilmekteler.

Ev Sigortası Nasıl Yapılır?

1. Bireylerin öncelikle sigorta şirketinin fiyatlarını, hizmet ve sigortanın genel şartlarını incelemeleri gerekmektedir.
2. Bireylerin poliçede ki müşterek ve muafiyet uygulaması varsa bunun avantaj ve dezavantajlarını sormalıdır
3. Konutlara yönelik hasar durumlarında konutun içindeki eşyaların zarar görmesi mümkündür. Bireyler isterlerse ekstra ödeme yapıp eşyalarını da sigorta yapabilirler.
4. Ev sigortaları ana konu olarak yangın, yıldırım, deprem ve sel baskınlarına karşı doğal afetler için güvence altına alınmaktadır.
5. Konut sigortaları ek teminatlar eklenebilir. yer kayması, cam kırılmaları, fırtına, araç çarpması, duman gibi.

Ev Sigortası Nasıl Yapılır?

Bireyler poliçe kapsamında iken gerçekleşen bir kaza sonucunda kişinin vefatı veya sakatlık geçirmesi ile ferdi kaza sigortası yaptırmaları uygun olmaktadır. Bireyler evlerindeki su tesisatı, çilingir, elektrik ve tamir işleri irtibat hizmeti sağlayabilirler.

Konutların çatılarında oluşan yoğun yağmur sebebi ile oluşacak olan hasar sonucunda yıkıntının masrafları zarar gören konutun kullanılamaz durumda olması sebebi ile evin tamir sürecinde diğer konutun masrafları anlaşmadaki poliçede teminat şeklinde karşılanmaktadır. Konut sigortaları aylık taksit olarak ve yıllık olarak her yıl yenilenebilmektedir.

Yıllarca aynı sigorta şirketine konut sigortasını yaptıran bireyler düzenli ödemelerinden dolayı konut sigortalarında indirimlerde almaktadırlar. Ev sigortalarını kapsamlı ödeyen bireyler evlerini ve eşyalarını güvence altına almaktadırlar. Kişilerin yaptıracakları ev sigortası evi içermektedir. Kiracılar ise sadece eşya teminatı ile eşyalarını sigorta yaptırabilirler