Ev Kredisinin Tamamını Nasıl Alırım?

Borsa Ne İşe Yarar?

Hayallerindeki konutu satın almak için kredi desteği almak isteyen ancak toplu parası olmadığı için gerekli peşinata sahip olmayan kişilerin tek çaresi tamamına konut kredisi veren bankalara yönelmektir. Peki, ev kredisinin tamamının veren bankalar var mıdır?

Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde konut kredisi veren bankalar aynı zamanda tamamına ev kredisi desteği de sağlamaktadır. Ancak herkes evin hepsine kredi kullanma hakkına sahip değildir. Burada kredi desteği almak isteyen kişilerin ikinci bir taşınmazın tapusunu da bankaya ipotek göstermeleri durumunda satın almak istedikleri konutun tamamına kredi kullanımına izin verilmektedir.

Bilindiği üzere bankalar konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerinden kredi kullanımının karşılığında krediye konu olan konutun tapusuna ipotek koymaktadır. Bu ipoteğin amacı son derece yüksek tutarlı olan konut kredisinin kullanımı için bankanın kendisini güvence altına almak istemesi ve elinde kredi kullanımına karşılık teminat bulundurmak istemesidir.

Tamamına Konut Kredisi Hesaplama 

Konut kredisi hesaplama işlemleri bankaların internet sitesi üzerinden yapılabilmekte olup tamamına ev kredisi hesaplama işlemleri ise özel hesaplamalar arasına girdiği için banka şubesinde müşteri temsilcisi tarafından hesaplanmaktadır.

Ev Kredisi Faiz Oranları 

Kullanılmak istenen konut kredisi için uygulanan faiz oranları bankalar arasında farklılıklar göstermekte olup bu nedenle konut kredisi başvuru formu doldurmadan önce konut kredisi karşılaştırma işlemi yapılmalıdır. Yine tamamına konut kredisi kullanmak isteyen kişilere daha yüksek kredi faiz oranları uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.