Ev Kredisinden Alınan Masraflar Nelerdir?

Ev Kredisinden Alınan Masraflar Nelerdir
Ev Kredisinden Alınan Masraflar Nelerdir

Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ödemekle yükümlü oldukları bir takım masraflar bulunmaktadır. Zaten konut kredisi faiz oranları için yüksek miktarda ödeme yapan kişilerin birde bu masrafları ödemeleri ne yazık ki çok daha zorlaşmaktadır. Peki, ev kredisinden alınan masraflar nelerdir?

Konut Kredisi Masraf

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerden bankalar farklı isimler altında masraf talebinde bulunmaktadır. Konut kredisi ekspertiz ücreti bu masraflara verilebilecek en iyi örnek olarak öne çıkarken aynı zamanda konut kredisi dosya masrafı ve konut kredisi hayat sigortası gibi ek masraflarda bulunmaktadır. Bu masrafların bir bölümü açılan konut kredisi masraf iadesi davalarından geri alınırken bazılarında ise böyle bir ihtimal bulunmaz.

Konut Kredisi Hayat Sigortası Zorunlu Mu?

Pek çok kişi konut kredisinde hayat sigortası için zorunlu olup olmadığını bilmemektedir. Bu sigortalar yasal olarak yapılması zorunlu sigortalar olmamakla beraber bankanın hayat sigortası yaptırmak istemeyen müşterisinin başvurusunu reddetme hakkı her zaman mevcuttur. Zaten uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin mirasçılarını korumak adına mutlaka hayat sigortası yaptırmaları önerilmektedir.

Çünkü konut kredisi kullanan kişinin ölmesi durumunda hayat sigortası yaptırılmadıysa banka alacağın tahsili için yasal mirasçılardan alacağı tahsil etmek isteyecektir. Ancak konut kredisi hayat sigortası yapılması durumunda kredi kullanan kişinin ölmesi durumunda banka alacağın tahsili için hayat sigortası poliçesi üzerinden tahsilat yaparak kredi borcunu kapatır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   İnternette Kredi Kartı Kullanmak Güvenli Mi?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.