Bankalar müşterilerine sundukları kredi paketleri ile onların pek çok ihtiyacına en akılcı çözümleri üretebiliyor. Vatandaşımız bu kredileri kullanarak para kaynaklı pek çok sorununu ortadan kaldırıyor olsa da bankalar bu kredileri herkese vermiyor. Zira parasını geri alabileceğine dair bir güvence isteyen bankalar eğer bu durum sağlanırsa talep edilen uygun miktarı müşterilerine veriyor.

Ev hanımlarına kredi konumuzda yuvayı dişi kuş yapar olayında yola çıkıyoruz. Bu durum yalnızca kuşlar için değil insanlar için de geçerlidir. Zira annelerimiz özellikle çalışmayanları evin alışverişinden ekonomik planlamasına kadar pek çok görevi üstlenir.

Ev Hanımlarına Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar 2017 - 2018

Ev Hanımlarına Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar 2017 – 2018

Fakat belge ile gösterebilecekleri bir kazançları da olmadığı için bankalar ev hanımlarına kredi verme konusunda önceleri tereddüt yaşasalar bile günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankalar mevcut. Eğer kredi talebinde bulunacak ev hanımının üzerine içerisinde para bulunan bir banka hesabı, ev, arsa ya da otomobil bulunuyorsa kredi alımı bir hayli kolaylaşabilir. Eğer böyle bir mal beyanında bulunamıyorsa ev hanımı, eşinin kendisine kefil olması ile de kredi çekebilir.

Bu krediler sayesinde evinin ihtiyaçlarını gidermek ya da kendi ayakları üzerinde durabilmek için iş kurmak isteyen kadınlar dileklerine çok kolay kavuşabilir. Ama üzerinde durduğumuz gibi bankalar ev hanımlarına kredi vermek için öncelikle bir teminat arıyorlar. Paralarını riske etmek istemedikleri için bu durumu anlamak kolay.

Eğer kredi çekme talebinde bulunacak ev hanımının düzenli bir kira geliri varsa ve bunu bir sözleşme ya da belge ile onaylayabiliyor ise kredi başvurusunda banka bunu da dikkate alacaktır.

Ev hanımlarına kredi için pek çok yöntem bulunmaktadır.Eğer ev hanımı olarak sizin adınıza kayıtlı gayrimenkul veya mülk varsa bunları hipotek göstererek kredi kullanabilirsiniz veya çalışan bir eşiniz varsa onun üzerinden kredi kullanabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi için başka bir yöntemde belirli yerlerden düzenli olarak gelirleriniz varsa bunları bankaya teminat olarak göstererek de kredi kullanma imkanınız vardır böylece ev hanımı olarak sizlerde bankalar üzerinden istediğiniz ihtiyaç,taşıt veya konut kredisini rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ayrıca günümüzde Ev Hanımlarına Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar şunlardır ;

  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • İşbankası
  • Finansbank
  • Ziraatbankası
  • Vakıfbank

sizlerde bu bankalardan evhanımı olarak düşük faizli ve uzun vade oranları ile kredi kullanabilirsiniz.