Kredi kullanmak istiyorum diyen ev hanımlarının sayıları er geçen gün artarken bankalar ne yazık ki genelde yapılan bu başvuruları reddetmektedir. “Ev hanımıyım kredi çekmek istiyorum” diyen ev hanımlarının önlerinde son derece zorlu bir süreç olduğunu bilmeleri önemlidir. Çünkü ev hanımları kredi kullanmak için aranılan şartları ne yazık ki karşılayamamaktadır. Ev hanımlarına kredi 2017 yılında da bu yüzden muallakta kalan bir konudur.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 

Avrupa Birliği hibe kredileri veren bankalar arasında yer alan Denizbank dönemsel olarak ev hanımlarına hibe kredi desteği vermektedir. Ancak ev hanımlarına ihtiyaç kredisi kullandırıma konusunda Denizbank kredi onayı vermek için son derece ağır şartlar aramaktadır.

Ev hanımının kredi kullanabilmesi için mutlaka ek gelir belgesi sunması istemektedir. Ev hanımları çalışmadığı için gelir belgesi sunmakta zorlanmakta olup kira geliri gibi farklı gelir belgesi sunabilen ev hanımlarının kredi kullanma şansları bulunmaktadır.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan Şekerbank ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurmak isteyen ev hanımlarına kredi onayını yine bir gelir belgesi sunması durumunda vermektedir.

Ev hanımlarına konut kredisi onayı konusunda ise hane halkı geliri dikkate alındığı için kredi onayı alma şansı bulunmaktadır. Yine kredi notu ortalaması hesabı yapılacağı için kredi skoru da kredi çekebilir seviyede bulunmalıdır. Ancak bu şekilde ev hanımına kredi kullandırılması mümkündür.