Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Var mı?

Ev hanımlarına kredi veren bankanın olup olmaması ev hanımlarının en çok merak ettiği konulardan biridir. Ev hanımları her ne kadar çalışmıyormuş gibi görünseler de aslında onlar da ev işlerini yaparak çalışırlar. Ev hanımlarına kredi veren banka olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Ev hanımları tüm gün boyunca evin işleriyle ilgilenirler. Evi temizlerler, yemek pişirirler, çamaşırları yıkarlar, sererler ve ütülerler. Ancak bu kadar çok işi yapmalarına rağmen ev hanımlarının çalışmadığı söylenir ve onlar işsiz gibi görülür. Çünkü ev hanımlarının maaş bordroları yani gelir belgeleri yoktur. Ayrıca bu yüzden sigortaları da yoktur.

Ev hanımları tüm bu nedenlerle kredi çekemeyeceklerini düşünebilirler. Ancak bankalar ev hanımlarının kredi ihtiyaçlarını göz önüne alarak onların kredi alabilmeleri için belirli koşullar oluşturmuşlardır. Bu koşulları yazımızın devamında aktaracağız.

Ev Hanımlarının Yapabileceği Ek İşler

Ev hanımları genellikle eşlerinin kendilerine verdiği para ile ihtiyaçlarını karşılarlar ve evin eksiklerini giderirler. Ancak çoğu ev hanımı son yıllarda evde ufak tefek işler yaparak kendi geçimlerini sağlamaya çalışmakta ve eve ek gelir getirmektedirler. Kadınlar evde börek, kek ve pasta gibi yemekler ve tatlılar yaparak bunları sosyal medya aracılığıyla satmaktadırlar.

Ev hanımları hem evin ihtiyaçlarını gidermekte hem de kendi harçlıklarını çıkarmaktadırlar. Ancak yine de ev hanımları çeşitli sebeplerle kredi çekmeye gereksinim duyabilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren banka olup olmadığı sorusu işte bu aşamada sorulmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka Var Mı?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar vardır. Aslında hemen hemen her banka, ev hanımı olarak gerekli koşulları sağladığınız takdirde size kredi verecektir. Evet, maaş bordronuzun ve sigortanızın olmaması bir eksikliktir. Ancak dediğimiz gibi, gerekli koşulları sağlamanız hâlinde kredi almanız mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Ziraat'ten Emeklilere Türk Telekom Kampanyası

Ev hanımı olarak bankalardan kredi çekmeye çalıştığınızda sizin maaş bordronuz yani gelir belgeniz olmadığı için başka gelirinizin olup olmadığı size sorulacaktır. Yani kira geliri ve benzeri bir geliriniz var mı diye sorulacaktır. Eğer kira geliriniz varsa kira sözleşmenizi bankaya ibraz ederek kredi talep edebilirsiniz.

Eğer kira geliri gibi bir geliriniz yoksa eşinizin ya da çocuğunuzun maaş bordrosunu ibraz ederek kredi çekmeniz mümkündür. Eğer bunları da ibraz edemezseniz bu durumda kredi çekebilmeniz için kendinize bir kefil bulmanız gerekecektir. Bir kefil ile kredi talep edebilirsiniz.

Ev hanımları genellikle 3 aydan 48 aya varan vadelerle kredi alabilmektedirler. Bankalar ev hanımlarına 1000 TL’den 50 bin TL’ye kadar kredi verebilmektedirler. Ancak elbette talep ettiğiniz kredi tutarı yükseldikçe bankaların istediği belgelerin sayısı da artacaktır. Bu noktada kredi notunuz da değer kazanacaktır.

Eğer ekstre ödemelerini düzenli olarak yaptığınız bir kredi kartınız ya da faturalarınız varsa bunlar da önemsenecektir. Kredi notunuzun yüksek çıkması kredi talebinizin onaylanmasını kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.