Çok daha kolay bir şekilde taksitli alışveriş yapılmasını sağlamaktan harcamaları ötelemeye kadar pek çok avantajlar sunan kredi kartı her geçen gün ödeme sistemleri arasındaki liderliğini güçlendirmeye devam ediyor. Ev hanımları da kredi kartı kullanarak sunulan bu avantajlardan yararlanmak istiyor. Peki, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bulunuyor mu?

Ev Hanımlarına Kredi Kartı 

Kredi kartı almak istiyorum diyen kişilerin bankalarca aranılan kredi kartı başvuru koşulları için uygun olması gerekmektedir. Aksi durumda kredi kartı başvurusu reddedildi sonucu ile karşı karşıya kalınması kaçınılmazdır.

Aranılan koşullardan biri de kredi kartı başvurusu için form dolduracak olan kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Gelir belgesi olmayanlara kredi kartı verilmediği için ev hanımlarına kredi kartı verilmesi ne yazık ki söz konusu olmamaktadır.

Ev Hanımı Kredi Kartı Başvurusu 

Ev hanımlarının kredi kartı alması sadece bazı özel durumlarda mümkün olabilmektedir. Bunlardan ilki ev hanımı olmasına rağmen farklı gelirlere sahip olmaktır. Örneğin ev hanımının kendine ait bir konutu bulunuyor ve bu konut üzerinden kira geliri elde ediyorsa bu durumda bu geliri bankaya göstererek kredi kartı alma imkanı bulunmaktadır.

Buna ek olarak yine ev hanımının bankada olan belirli bir mevduat yatırımı bulunuyorsa yani bankanın hatırı sayılır müşterileri arasında bulunuyorsa da bu durumda da banka müdürü insiyatifi ile kredi kartı onayı almasına izin verilmektedir.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvuru

Pek çok bankada olduğu gibi Akbank ev hanımlarına kredi kartı başvurusu için özel bir ayrıcalık tanımamaktadır. Bunun nedeni kullanılan kredi kartına yapılan borçların ödemesi için kullanılacak bir kaynağın yani düzenli gelirin bulunmamasıdır.